Baby Growth Chart, czyli sprawdź gdzie jesteś

2 min.   3   0   Drukuj   Prześlij

Jeśli należysz do tej grupy kierowców, którzy przy każdym tankowaniu odpalają (lub kiedyś chcieli…) program na smartfonie, by wpisać kilometry i litry – Baby Growth Chart z pewnością Ci się spodoba.

To świetny program dla wszystkich tych, którzy do dziecka podchodzą w sposób nieco naukowy – czyli dla ojców. Po wprowadzeniu danych dziecka – takich, jak imię i data urodzenia (jeśli któregoś z parametrów nie znasz, skonsultuj się z dokumentacją lub jego matką) rozpoczyna się prawdziwa statystyczno-pomiarowa przygoda. Kolejne odczyty, począwszy od tego szpitalnego, przez pediatryczne, do własnych, wpisujesz w interfejs przypominający kalendarz.

Gdy zebrałeś już przynajmniej dwa pomiary, możesz zapoznać się z wykresem. Zaznaczono tu przedziały normatywne, dzięki którym wiesz, czy rośnie Ci koszykarz, Hobbit – czy też że wszystko jest w normie. Podobnie rzecz tyczy się wagi; jeśli hodujesz małego Jabbę czy Cartmana, program Ci to zasygnalizuje i będziesz mógł zmienić mieszankę na trochę mniej kaloryczną. Lub wręcz przeciwnie.

Takie screenshoty, moim zdaniem, są dużo fajniejsze do pokazywania niż kolejny obrazek śpiącej królewny czy królewicza. Wierz mi – nawet ci, którzy o dzieciach nie myślą, na zestaw danych liczbowych spojrzą z zainteresowaniem.

Program dostępny na iPhone, kosztuje 0,89€.

 

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 3

  1. Pingback: "Moje dziecko", aplikacja pełna wiedzy | tatapad

  2. Pingback: Aplikacja moje dziecko (iPhone, iPad, Android) recenzja tatapad.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*