Dlaczego warto czytać dzieciom? [WIDEO]

2 min.   4   0   Drukuj   Prześlij

Niezależnie od tego, jak ciężki był twój dzień – dla zdrowia własnego i poszczególnych trybików wchodzących w skład rodziny musisz znaleźć każdego wieczora chwilę czasu dla swojego potomstwa. Tak zwany quality time możesz zapewnić odpowienią lekturą.

Czytając, możesz nie tylko trenować swoje umiejętności wokalne; możesz także odpowiadać na nurtujące pytania latorośli, a ponadto zapewnić mu płynne przejście z fazy czuwania w sen. Na tym zyskują wszyscy: rodzice, którzy mogą spędzić czas tylko ze sobą, i dzieci, które nie boją się zostawać same na noc w swoim pokoju.

Lektura na głos to także zajęcie rozwijające wyobraźnię, zdolności poznawcze i więź. To czas, który macie tylko dla siebie, nawet, jeśli trwa to zaledwie kwadrans albo dwa. Wprowadzenie takiego punktu dnia wypełnia wam wszystkim harmonogram: kąpiel, kolacja, wspólne czytanie – i spać, a ty masz wtedy czas na to, co robiłeś, gdy miałeś czas: gry wideo, filmy, książki, seks, czy pieczenie szarlotki.

Zapytaliśmy Maćka Orłosia, który jest nie tylko dziennikarzem telewizyjnym, ale także autorem książek dla dzieci, po co w zasadzie te lektury im czytac. Oto, co powiedział:

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 4

  1. Pingback: Kuba i Mela dają radę - książka Macieja Orłosia

  2. Pingback: Lęk ojca: czego boi się facet, który ma zostać tatą?

  3. Pingback: Dobry ojciec - 6 rzeczy, których może nie wymagać od siebie.

  4. Pingback: Dobry ojciec - 6 rzeczy, których może nie wymagać od siebie. - tatapad

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*