[WIDEO] Edukacja Montessori – fakty i mity

1 min.   1   0   Drukuj   Prześlij

Jako, że w dobie serwisów 2.0 jesteśmy tatapadem 2.0, cenimy sobie bardzo wkład naszych Widzów i Czytelników (oczywiście, tych kulturalnych i życzliwych, i bardziej mężczyzn niż kobiet). Niedawno na naszym facebookowym profilu jeden z odwiedzających zdradził, że jego 2,5-roczny syn niedługo idzie do przedszkola i że, być może, rozsądnym pomysłem jest wybór placówki realizującej metodę Montessori.

Ponieważ internety cierpią na niedostatek informacji na ten temat, a szczególnie takiej, którą podaje się w treści wideo (czyli nie trzeba czytać, można posłuchać), zaaranżowaliśmy spotkanie z nauczycielem zatrudnionym w jednej z takich szkół. „Aktywna Edukacja” to przedszkole, podstawówka i gimnazjum, w których na pierwszym miejscu stawia się potrzeby ucznia, a program edukacyjny – dopiero na drugim.

Poznajcie metodę Montessori, mamy nadzieję, iż nasz materiał rozwieje Wasze wątpliwości.

 

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Jeden komentarz

  1. Agata

    21 stycznia 2013 at 17:29

    Świetny materiał!!!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Przeczytaj inne:
Kolka: raport z oblężonego miasta [LIST WIDZELNIKA]

Czy niemowlęta śnią? A jeśli tak – to o czym?

Mleko matki zwiększa inteligencję – twierdzą badacze

Zamknij