Jak podnosić niemowlaka? Prosto i bezpiecznie. [WIDEO]

1 min.   12   0   Drukuj   Prześlij

Pewnie każdy, zanim zadebiutował w roli rodzica, zastanawiał się, w jaki sposób obchodzić się z dzieckiem, żeby go nie uszkodzić. Well, naukowcy i ojcowie z całego świata potwierdzają to, co może wydawać się nieoczywiste: to nie jest wcale trudne, a dziecko uszkodzić jest bardzo trudno (chyba, że się jest Katarzyną W.).

Przygotowaliśmy krótki wideoporadnik na ten temat. Dokładnie widać tu, że najlepiej robić to dwoma rękoma: jedna trzyma głowę (bo noworodek nie potrafi jej sam ogarnąć), druga – całą resztę człowieka.


 

W ten sposób można przenosić dziecko z miejsca na miejsce. Ta metoda nie nadaje się jednak do trzymania człowieka podczas kąpieli!

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 12

 1. Zbyszko Cegła

  13 listopada 2012 at 00:36

  do pewnego wieku, czy raczej: do pewnej długości dziecka, można je bezpiecznie podnosić i przenosić jedną ręką: trzeba ją wsunąć pod plecy/brzuch (zależy na czym dziecko akurat leży) w taki sposób aby głowa spoczywała na otwartej dłoni taty, a biodra (pupa) w zgięciu tatowego stawu łokciowego. nogi dziecka – mogą sobie wtedy zwisać jak tylko sobie życzą, to nie ma żadnego znaczenia dla prawidłowego rozwoju dziecka.

  począwszy od pewnej długości granicznej dziecka, oznaczmy ją literą „L”, metoda ta nie powinna  być stosowana.
  długośc graniczna „L” – jest łatwo rozpoznawalna przez każdego myślącego tatę.

 2. Ania

  8 stycznia 2013 at 16:05

  Oczywiście trzymanie glowy u noworodka jest najważniejszym elementem podnoszenia/noszenia. Jednak samo podtrzymanie pod pupą nie wystarczy. Aby podnieść maluszka należy pochylić się nad nim i przyblizyc do brzucha aby już rozpoczynając podnoszenie czul się bezpiecznie,byl blisko naszego tułowia i jedna dlon wkładamy pod glowe, a druga reka cala wedruje pod pupe i plecki dziecka- tatusiowie przy większych dłoniach nie powinni mieć problemów 🙂 Dopiero wtedy dziecko czuje się naprawdę bezpiecznie,Takie trzymanie zapobiega wpadaniu dzieck a w tzw nieprawidłowy wzorzec wyprostny – odginanie ciala/glowy do tylu i asymetrie.

 3. Mateusz Łoskot

  2 stycznia 2014 at 22:31

  Czy tylko ja mam problem z wyświetlaniem tego video?
  Czy to ten sam film jak na kanale YT: http://www.youtube.com/watch?v=Tw3xx2O34C4 ?

  Przy okazji, czy ktoś wie dlaczego tak popularyzowane jest (np. Paweł Zawitkowski) podnoszenie na boku?

  • Michał

   2 stycznia 2014 at 23:18

   Nasz serwis hostingowy wyczynia cuda – ten, na którym hostowane są materiały wideo. Nie mam pojęcia, dlaczego Paweł Zawitkowski popularyzuje podnoszenie na boku, zastanawiam się tylko, dlaczego wszyscy tak ślepo słuchają eksperta, który nie ma dzieci. Gdzieś musi być granica wiary w wiedzę teoretyczną…

   • Mateusz Łoskot

    2 stycznia 2014 at 23:25

    Co do hostingu, kumam.
    Czy w takim razie wszystkie filmy dostępne tutaj są również na kanale YT?

    Co do bezdzietnego eksperta, również mnie taka tendencja w narodach zastanawia, szczególnie po lekturach autorstwa Giny Ford (ta sama przypadłość). Być może to kwestia dobrego marketingu i opakowania 🙂

    Ja osobiście staram się zaglądać do każdego obozu, wierząc, że mam swój rozum 🙂

    • Michał

     2 stycznia 2014 at 23:31

     Nie, niestety… trafił Pan akurat na moment w którym wykonywana jest tytaniczna praca przeniesienia pozostałych kilkudziesięciu materiałów. Na YouTube jest kilka filmów, z samego początku. A czego Pan szuka? Możemy to wrzucić z wyższym priorytetem. Tak czy inaczej planujemy zakończyć sprawę do jutra wieczora. Korzystamy z rozwiązania zaimplementowanego u nas, stąd kłopot z migracją – stary host uszkodził nam bazę danych i część filmów się nie wyświetlała, więc uznaliśmy, że czas na zmianę.

    • Michał

     2 stycznia 2014 at 23:35

     Ten film już jest online. Może Pan sprawdzić, czy to ten co na YT 🙂

     • Mateusz Łoskot

      2 stycznia 2014 at 23:41

      Świetnie dzięki, za moment zerkam.
      A czego szukam? Wszystkiego, po prostu, jako świeży ojciec, szkolę się 🙂

      p.s. Eee, jaki tam Pan 🙂

     • Michał

      3 stycznia 2014 at 00:18

      Z żalem muszę stwierdzić, że dla świeżego ojca serwis nie jest chyba zbyt intuicyjny – jest jeden artykuł w którym są linki do wszystkiego („wróciliście do domu, i co dalej?”) ale zawiera tylko część treści, bo portal idzie do przodu… polecam Panu działy SEN, KOLKA… bo z doświadczenia wiem, że to jest najpilniejsza kwestia w Twojej sytuacji 🙂

     • Michał

      3 stycznia 2014 at 00:24

      PS. Oraz „INSTRUKCJA OBSŁUGI”.

 4. Mateusz Łoskot

  3 stycznia 2014 at 11:31

  Dzięki, na pewno zajrzę w te działy. Pozdrawiam!

 5. Pingback: Pierwsze dni z dzieckiem w domu - jak przeżyć bez stresu? - tatapad

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Przeczytaj inne:
Kolka: raport z oblężonego miasta [LIST WIDZELNIKA]

Drugie dziecko fotografujemy rzadziej

Karmione piersią dzieci mają wyższe IQ i zarabiają więcej.

Zamknij