Jak dobrze wybrać prezent? [WIDEO]

2 min.   0   0   Drukuj   Prześlij

To nigdy nie jest łatwe, choć uczymy się tego latami. A więc, jak wybrać prezent? Najlepiej mają ci, których dzieci albo są na tyle małe, że idei prezentu nie rozumieją, albo na tyle duże, że powiedzą, czego oczekują. Jeśli jednak musimy działać po omacku, bo list do Mikołaja nie przechodził przez nasze ręce, mamy kilka możliwości.

Możemy kupić dwa albo trzy prezenty. W ten sposób nasze ryzyko niepowodzenia ograniczamy kilkukrotnie. Pierwszy wywołał wymuszony uśmiech? W zanadrzu mamy drugi. Pomocna jest też, oczywiście, lista tego, czego kupować nie wolno.

Możemy poradzić się matki dziecka. Kobiety jakimś cudem mają lepsze rozeznanie w sprawach dziecka, więc może zauwżyły, co go kręci, a co leży w kącie.

Możesz pójść w stronę prezentów generycznych, które mają dość wysokie prawdopodobieństwo sprawienia radości: dla chłopca coś, co ma koła i karoserię (z różnymi dodatkami, w postaci budowli na przykład), dla dziewczynki lalki, jednorożce czy inne hello kitty.

Możesz też, co najskuteczniejsze, po prostu wcześniej zacząć obserwować dziecko. Zobacz, jak robi to Jarek Budnik w przypadku swoich córek:

[iframe src=”http://www.dailymotion.com/embed/video/xvhvzw?logo=0&&info=0&hideInfos=1&syndication=117519&background=636363&foreground=edaf05&highlight=0092db” width=”630″ height=”355″]

 

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*