[WIDEO] 10 rzeczy, których powinieneś nauczyć córkę

3 min.   5   0   Drukuj   Prześlij

?????????????????????????????????????????????????????????????????

6. Jak używać narzędzi

Takie zadania domowe, jak wbicie gwoździa czy zamocowanie półki nie powinny być powodem, dla którego do domu twojej córki będą zjeżdżali jacyś kolesie, żeby pokazać swoją męskość zilustrowaną umiejętnością obsługi młotka. Tym bardziej, że nie wywiercenie dziury czy wkręcenie śruby to nie jest nauka rakietowa. Najważniejsze w tym wszystkim jest pokazanie jej, że zanim sięgnie po narzędzia, musi dokonać pewnych obliczeń. Jeśli to będzie umiała, nie dość, że zrobi wrażenie i na kobietach, i na mężczyznach, ale też będzie bardziej niezależna.

Beer_Drinking_Woman

7. Jak pić

To jest, wbrew pozorom, bardzo trudne: zastanów się, ile z twoich podbojów sercowych zawdzięczasz większej ilości tkanki tłuszczowej, niż towarzyszka, z którą piliście. Dlatego, jeśli masz córkę, musisz nauczyć ją nie tylko tak podstawowych zasad, jak niepicie na pusty żołądek, niemieszanie alkoholi i picie z przerwami, by mogła ocenić swój stan, ale także, a może przede wszystkim, rozpoznawania tego momentu, kiedy „jeszcze jeden shot” może sprawić więcej kłopotów niż przyjemności.

 

8. Jak nie być kretynką

Faceci kłamią, a kobiety ranią. To najbardziej ogólne stwierdzenia, które na pewnym poziomie abstrakcji dotyczą każdego z nas. Dlatego musisz nauczyć córkę krytycznego myślenia, podważania tego, co słyszy i podążania za własną intuicją. Szczerość – tak, ale nie chamstwo; asertywność – tak, ale nie sprawianie nadmiernej przykrości. Przede wszystkim liczy się ona przecież. Tutaj możesz też jej zalecić, by z reguły ostrożnie podchodziła do relacji z mężczyznami, bo na dłuższą metę to korzystne – mniej rozczarowań i mniej bólu. No i najważniejsze – że umiar i ograniczenie, a przede wszystkim porządność nie wykluczają bycia popularną. Nie trzeba być krzykliwą zdzirą, żeby otoczyć się fajnymi ludźmi.

9. Budowania własnej wartości

Jest spora różnica między zadzieraniem nosa, a świadomością tego, ile jest się wartym. A to jest bardzo ważne. Kobiety o niskiej samoocenie znacznie częściej wpadają w gówniane związki, są krzywdzone emocjonalnie i fizycznie, mają kłopoty w pracy. Dlatego od samego początku musisz powtarzać jej, do znudzenia, że ją kochasz, że jest mądra, że jest zdolna i że jest świetna. Że jest ładna, też, ale nie przesadź – nie chcesz, by uważała, że to podstawowy wyznacznik atrakcyjności człowieka. No i wspomnij, albo mów częściej, że mężczyźni wolą, jak kobieta jest bardziej zakryta niż odkryta i że zostawienie czegoś dla wyobraźni to fajna rzecz.

10. Mierzenia wysoko

Wiele kobiet skarży się na szklany sufit, tymczasem w dużej mierze wynika on z ich braku wiary w to, że można go przebić. Wiele kobiet osiąga kluczowe stanowiska; fakt, że mężczyzn więcej, wynika głównie z tego, że ojcowie nie dali swoim córkom jaj – w przenośni, oczywiście. Musisz tłumaczyć córce, że sukces nie ma płci, co udowodniły Hilary Clinton, Maria Skłodowska-Curie, Emilia Plater i Hanna Gronkiewicz-Waltz, Wisława Szymborska i Monika Olejnik.

Poprzedni2 / 2Następny
Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 5

  1. Pingback: Jak wychować córkę? 20 rad dla taty. Sprawdź mądrość pokoleń ojców!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*