10 rzeczy, które sie poprawią, gdy zostaniesz tatą

3 min.   4   0   Drukuj   Prześlij

SingleDadLaughing

6. Wzrasta twoje zadowolenie z pracy.

To może wydawać  się dziwne, ale fakt, że masz dziecko, zmienia twój sposób postrzegania samego siebie w zakładzie pracy.

Po pierwsze, częściej niż do tej pory jesteś zadowolony z tego, co robisz.

Po drugie, wydaje ci się, że radzisz sobie lepiej, niż wszyscy ci, którzy nie mają dzieci.

Po trzecie, szef – jeśli takiego masz – z pewnością traktuje ciebie znacznie poważniej, niż siedzącego w zagródce obok gołowąsa.

Jeśli jednak pokochasz chodzenie do pracy, i będziesz przeklinał każdy piątek, wiedz, że coś się dzieje. Coś niepokojącego.

7. Lepiej znosisz niewygody

Ojciec musi być twardy, bo tego od niego oczekuje rodzina. Z zaciśniętymi zębami wyjmować sobie wbity w palec wędkarski haczyk, z uśmiechem na ustach iść z kanistrem po benzynę, gdy tej w baku nie starczyło, by dojechać na stację.

Patrzą na ciebie, oceniają, będą się wzorować. Po prostu musisz, i wiesz, że nie masz wyboru. Dlatego radzisz sobie lepiej z codziennymi przeciwnościami, dotyczy to nie tylko domu, ale także innych obszarów życia.

Nie będziesz mógł uwierzyć, że kiedyś wkurzałeś się, otwierając wino metodą „na spławik”.

Fatherhood1

8. Twoje dzieci zostaną geniuszami

Naukowcy nie mają wątpliwości: dzieciaki, które są wychowywane przez odpowiedzialnych i zaangażowanych ojców, szybciej i lepiej uczą się potrzebnych w życiu umiejętności.

Mają lepsze oceny w szkole, szybciej się usamodzielniają i radzą sobie w życiu znacznie lepiej, niż ich koledzy i koleżanki z tych domów, w których ojciec znany jest tylko jako głos dobiegający zza gazety.

Postaraj się zapomnieć o tym, że intelekt dziedziczy się po matce.

9. Poprawi ci się seks.

Oczywiście – ten z żoną, czy partnerką. Choć młodzi ojcowie się zdziwią, ci, którzy mają juz odhaczonych kilka lat potwierdzą: biorący udział w rodzinnym życiu mężczyźni bzykają częściej i lepiej.

To, oczywiście, nie wynika z nich samych, a raczej zmieniających się postaw partnerek. Natura dała nam po to szeroki wachlarz zachowań seksualnych, orgazmy i inne fajne sprawy, byśmy ze sobą chcieli być przynajmniej tyle czasu, ile potrzeba do wypuszczenia potomstwa z domu.

Za wieczorny seks podziękuj więc swojemu małpiemu protoplaście.

10. Będziesz bardziej wolny! (Paradoksalnie)

Badanie dowodzi, że ojcowie rzadziej popadają w konflikty z prawem.

Rzadziej także trafiają do szpitali, mają mniej wypadków i praktycznie nie dotyczy ich zjawisko przedwczesnej śmierci. Zażywają także mniej substancji odurzających – mniej piją, odstawiają wciąganie czy jaranie.

Jeśli wcześniej syrop na kaszel wydawał ci się szalenie atrakcyjny, teraz z większym prawdopodobieństwem zastosujesz go zgodnie z przeznaczeniem, ulotką i konsultacją lekarza bądź farmaceuty.

Poprzedni2 / 2Następny
Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 4

  1. Pingback: 26 rzeczy, które zmienią się, gdy zostaniesz rodzicem. | tatapad - tatapad

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*