Jak być mężem i ojcem? Jesper Juul radzi.

2 min.   0   0   Drukuj   Prześlij

Być mężem i ojcem

Szczególnie nas cieszy, że to tylko dla mężczyzn!

Co to znaczy: być dobrym ojcem? Jak zbudować ojcowski autorytet? Kto ma dzisiaj władzę w rodzinie? Jak dbać o relacje z partnerką? Jak stać się kimś ważnym dla dziecka?

Na te i inne pytania odpowiada Jesper Juul w swojej książce dla ojców.

Do niedawna mężczyźni żyli w poczuciu, że ich rola polega głównie na zapewnieniu rodzinie środków do życia. Dzisiejsi ojcowie stopniowo przejmują odpowiedzialność za dzieci, jednak nie zawsze wiedzą, jak zbudować z nimi silną więź i zdobyć naturalny ojcowski autorytet.

Jesper Juul rozważa najważniejsze dylematy współczesnego męża i ojca. Radzi, jak odnaleźć swoją pozycję w rodzinie i odkryć radość bycia z bliskimi. Zwraca uwagę na tło historyczne i kulturowe – bycia mężczyzną, żywicielem, twardym okazem zdrowia. Ale także wylicza i prostuje mity, które sami często mamy na swój temat. Pokazuje drogę wyjścia z trudnych męskich sytuacji. Rozumie faceta.

Juul czarny

Juul to duński terapeuta rodzinny i pedagog o światowej renomie. Jego książka „Twoje kompetentne dziecko” jest jednym z najbardziej cenionych poradników wychowawczych na świecie. W latach siedemdziesiątych był jednym z założycieli Skandynawskiego Instytutu Kemplera dla pedagogów, którym kierował przez dwadzieścia pięć lat. W 2004 zainicjował powstanie sieci poradni wychowawczych Family-Lab International, która ma placówki w ponad piętnastu krajach na świecie, m.in. w Niemczech, Austrii, Włoszech, Chorwacji, krajach skandynawskich i Ameryce Południowej. Juul Prowadzi wykłady, seminaria oraz warsztaty dla rodziców i organizacji publicznych.

Sama zaś książka, którą czytaliśmy z dużym zainteresowaniem, jest bardzo solidnym studium mężczyzny w nowej roli – ojca i głowy rodziny. Tatapad poleca!

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*