Jak sprawić, by ojciec był ważniejszy niż jest? [WIDEO]

1 min.   1   0   Drukuj   Prześlij

szwedzki_raj

swedeneq

W ramach naszego cyklu „Szwedzki raj” przyglądamy się polityce społecznej – zdecydowanie prorodzinnej – naszego północnego najeźdźcy sąsiada. Ze szwedzkim Ambasadorem rozmawialiśmy o tym, jak rola ojca opłaca się społeczeństwu. Dziś chcemy poznać odpowiedź na pytanie: jak zrównać prawa ojców i matek, szczególnie w wymiarze społecznym (ojciec postrzegany jako tak samo istotne, drugie 50% rodziny).

Wiadomo, że bardziej zaangażowany ojciec to nie tylko szczęśliwsza rodzina, ale i on sam. W Szwecji udało się doprowadzić do sytuacji, w której – dzięki instytucjom prawnym, ale i kulturze społecznej – ojciec, który olewa bycie ojcem, sprawia, że traci cała rodzina.

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. „Teleexpress”, „Panorama”), prasowy (m.in. „Profit”, „Focus”, „Wiedza i Życie”) i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia – i sposoby na nie – młodych rodziców.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Wszędzie „matka z dzieckiem”, a co z ojcem? | tatapad - tatapad

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Przeczytaj inne:
„Nie sprawdzam skrzynek e-mail moich dzieci” [WIDEO]

8 rzeczy o byciu ojcem, których nikt ci nie mówił

Wszędzie „matka z dzieckiem”, a co z ojcem?

Zamknij