Urodziło się dziecko – i co teraz? [WIDEO]

2 min.   2   0   Drukuj   Prześlij

Opowiadał mi znajomy, gdy urodziło mi się pierwsze dziecko, że poczucie pustki i dojmującej straty jest całkowicie normalne – i że jemu zdarzało się to przy każdym z trójki jego potomstwa. Dla mężczyzn narodziny dziecka to rzecz całkowicie abstrakcyjna.

Kobiety mogą się do tego przygotowywać przez całe dziewięć miesięcy. My mamy jeden dzień, by przyjąć na klatę ten szok. W dodatku – jesteśmy z tym zupełnie sami, bo 2/3 rodziny zostają w szpitalu na kolejnych kilka dni.

Możemy więc przez ostatnich kilkadziesiąt godzin cieszyć się w samotności resztkami dawnego życia. Obejrzeć zaległe seriale. Obeżreć się curry. Napić się, czy cokolwiek innego. Te dni przed szpitalem trzeba wykorzystać tak, jak skazaniec wykorzystuje ostatnie chwile przed wyrokiem.

Jarek Budnik, dziennikarz radiowy i telewizyjny, podsumowuje to w swojej wypowiedzi. Jeden z najważniejszych materiałów na tatapad.pl.

[iframe src=”http://www.dailymotion.com/embed/video/xvghgk?logo=0&&info=0&hideInfos=1&syndication=117519&background=636363&foreground=edaf05&highlight=0092db” width=”630″ height=”355″]

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 2

 1. i008271

  29 listopada 2012 at 00:36

  Pamiętam telefon mojej Żony, gdy urodziła naszego pierwszego Syna.
  I Jej słowa: „Zbychu! dzwonię do Ciebie bo nie mogę leżeć – kazali mi chodzić!”
  Do dziś jestem pewien, że nie tylko dlatego zadzwoniła 🙂

  (dla młodszych z Państwa: WTEDY się dzwoniło z aparatu wrzutowego: to był taki pre-paid, ale zamontowany na ścianie niemobilnego budynku; a zamiast kodu PIN w klawiaturę – wrzucałoisię moneę w dziurę).

 2. Pingback: Kiedy poczuję coś do dziecka?

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Przeczytaj inne:
Wahania nastrojów, czyli hardcore, nie disco. [WIDEO]

Wybuchy złości: wszystko, co powinieneś wiedzieć.

Jak nie zbankrutować przez dziecko? [WIDEO]

Zamknij