- tatapad - http://tatapad.pl -

Jak nie zbankrutować przez dziecko? [WIDEO]

Posted By Michał Nazarewicz On 12 grudnia 2012 @ 23:14 In Finanse,Wydatki | 1 Comment

Jedną z pierwszych rzeczy, które zauważasz, wchodząc w dorosłość – niekoniecznie dopiero wtedy, gdy dźwigasz czterokilowego bobasa – jest to, że wszystko się kiedyś kończy. Zaczyna się od pasty do zębów i dezodorantu, a prawdziwie epickie rozmiary przybiera, gdy kolejny raz w tym samym tygodniu uzupełniasz wodę i jedzenie w lodówce.

Jeśli masz psa, albo liczbę mnogą tychże, szybko odkrywasz to, o czym niektórzy przekonują się dopiero po fakcie: życie z gębami do wykarmienia tanie nie jest. Pies przynajmniej zadowoli się byle czym. Z dziećmi i ich matkami nie jest tak łatwo.

Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek poniżej, które zebraliśmy wśród różnych rodziców – znajomych, znanych, oraz tych z internetów. Wcześniej jednak sugerujemy obejrzenie materiału z Jarkiem Budnikiem, który dzieli się swoimi radami – bardzo cennymi.

Trudne czasy, w których żyjemy, wymagają pewnych poświęceń. Oraz rozsądnego podejmowania decyzji. Dlatego powyższą wypowiedź możemy uzupełnić o następnych kilka pomysłów wartych rozważenia:

  1. Garażówki, czyli polski odpowiednik wyprzedaży garażowych. To raczej kiermasze, ale organizowane przez ludzi, którzy mają trochę rzeczy do sprzedania. Można na nich znaleźć (i tanio kupić) nie tylko ubrania na lato i zimę, ale także gry wideo, zabawki z metalu i drewna, oraz mnóstwo innych mniej i bardziej przydatnych rzeczy. O imprezach tego typu, z reguły odbywających się na skwerach pod gołym niebem, dowiesz się najpewniej z fejsbuka.
  2. Zajęcia dodatkowe… za friko. Nikt nie powiedział, że dziecko musi uczyć się trzech języków, fletu poprzecznego i dwóch sportów walki. Ani tydzień, ani budżet nie są z gumy. Zamiast tego przejdźcie się z dzieckiem na pobliskiego Orlika, rozważcie kursy plastyczne w domu kultury, pójdźcie na rower. Ostatnio, jak sprawdzałem, za darmo można było wejść w niektóre dni do muzeów, i przez cały tydzień do parków i na place zabaw.
Poprzedni1 / 2Następny [1]


Article printed from tatapad: http://tatapad.pl

URL to article: http://tatapad.pl/finanse/ile-kosztuje-dziecko/

URLs in this post:

[1] Następny: http://tatapad.pl/finanse/ile-kosztuje-dziecko/2/

Copyright © 2014 tatapad. All rights reserved.