20 pomysłów, które usprawnią bycie rodzicem

Po co wymyślać koło na nowo? Za chwilę będziesz miał odpowiedź na wiele pytań
2 min.   2   0   Drukuj   Prześlij

5. Praktyczny ochraniacz

Nikt nie lubi parzyć się w ręce. Plastikowy kubek może zyskać drugie życie, czuwając niczym agent Tomek nad przekupnymi urzędnikami. Dla plastiku jest więcej zastosowań – odpowiednio nacięty, mniejszy kubek założony na zapięcie pasa bezpieczeństwa sprawi, że dziecko nie będzie w stanie zwolnić blokady.

hacks-parents-should-know-4

6. Sposób na długie podróże (i bałagan na tylnej kanapie)

Taki organizator przestrzeni pionowych, do kupienia w popularnych sklepach wnętrzarskich, sprawi, że wnętrze twojego rodzinnego bolidu będzie zawsze uporządkowane. W najgorszym wypadku – przez ciebie. Nie zmienia to faktu, że dzieciaki będą miały błyskawiczny dostęp do wszystkiego, co sprawia, że są trochę mniej uciążliwe w podróży.

hacks-parents-should-know-5

7. Zamień obowiązki w grze

„Założę się, że nie dasz rady w pięć minut umieścić wszystkich śmieci w wyznaczonym obszarze”. Da radę? To nagroda – i skracasz czas następnym razem. Pawłow bije brawa z zaświatów.

hacks-parents-should-know-7

8. Samopilnujące się dziecko

Tego rodzaju konstrukcja zapewnia szereg benefitów: po pierwsze, można się zająć swoimi sprawami. Po drugie, komary nie pogryzą człowieka. Po trzecie, jest to fajny fort, a po czwarte – chroni przed opalaniem się. Win-win.

hacks-parents-should-know-8

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 2

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*