Jak przespać noc w spokoju? Zapakuj dziecko w… macicę!

2 min.   11   0   Drukuj   Prześlij

Woombie to połączenie metody Karpa (ciasne obwiązanie dziecka, żeby zasymulować mu powrót do gościnnej macicy) z kocem bezpieczeństwa. Cwanie wyprofilowany śpiworo-śpioszek unieruchamia człowieka, opatula, ale – najważniejsze – nie krępując ruchów, uspokaja dziecko i zapewnia święty spokój jemu, oraz jego rodzicom.

Taki kokon polecają lekarze, położne i – jeśli przejrzeć fora dyskusyjne – tysiące zadowolonych matek z całego świata. Produkt dostępny w tuzinie kolorów i wzorów, wykonany z rozciągliwego materiału, jest – niestety – sprzedawany w trzech rozmiarach: 1,5-3 kg, 3-6, 6-10 kg. Zamówiłem ten pierwszy i mam nadzieję, że zanim człowiek z niego wyrośnie, skończą się kłopoty z moim snem.

Update: Po dwóch tygodniach kolek, z perspektywy trzeciego miesiąca – i drugiego już Woombie, mogę powiedzieć, że to działa w stu procentach. 

Disclaimer: już po napisaniu tego artykułu, ze względu na nieobecność tego wysoce skutecznego produktu, firma EFFOR będąca wydawcą serwisu tatapad.pl została oficjalnym, wyłącznym importerem Woombie do Polski. Woombie w różnych wersjach, wariantach i kolorach można kupić na woombie.pl w sklepie on-line.

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. „Teleexpress”, „Panorama”), prasowy (m.in. „Profit”, „Focus”, „Wiedza i Życie”) i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia – i sposoby na nie – młodych rodziców.

Komentarzy: 11

 1. Karolina

  16 listopada 2012 at 21:22

  MISTRZ!!!!! PRZYSZŁO DZIŚ DHLem. Założyłam dziecku po całym dniu marudzenia, płaczu i generalnie cięęęężżżkim. Umilkło! Umilkło i nadal milczy….. Rano napiszę jak minęła noc!

  • marcccin

   16 listopada 2012 at 21:45

   Też za granicą kupione? Nie chce mi się wierzyć, że chińczycy nie skopiowali jeszcze i nie ma tego na allegro…

 2. Karolina

  17 listopada 2012 at 00:21

  Dziecko obudzone po 5 h na karmienie, jadlo 12 minut i zasnelo dalej snem kamiennym juz bez woombie. Jednak nie ryzykuje, przewijam i zapakowuje dalej :). DZIEKUJE TATAPAD!!!!!!!!!

 3. Pingback: Jak nauczyć dziecko zasypiać samodzielne?

 4. aneta

  2 stycznia 2013 at 22:06

  Karolina mogę widzieć, gdzie kupiłaś woombie? Bo szukałam na polskich stronach, ale nie ma;-(, a przydałaby się nam bardzo taki kokon…

  • Michał

   3 stycznia 2013 at 04:49

   Cześć –

   Woombie jest do kupienia w sklepie woombie.pl lub spokojnanoc.pl, a także w wybranych sklepach fizycznych.

   Spokojnej nocy 🙂

   RedNacz.

 5. Pingback: Jak sobie radzić ze zmęczeniem?

 6. Magda

  3 kwietnia 2013 at 12:42

  Jeżeli byśmy się kierowały tylko instynktem to 2/3 z nas by nie karmiło piersią, bo do tego trzeba samozaparcia, nauki, pomocy położnej. W ciąży byśmy się objadały czym popadnie, ja miałam wielką ochotę na sushi i surowe mięso w ciąży itd. itd. dziecka i macierzyństwa też się trzeba uczyć, choć miłość jest najważniejsza, bez niej nie zmotywujemy się do poznawania naszego maleństwa. dlaczegoplacze.wordpress.com

 7. Magda

  3 kwietnia 2013 at 12:45

  Przepraszam to miał być komentarz nie pod tym tekstem 🙂 teraz o „macicy” 🙂 Fajna rzecz, ale równie dobrze można omotać w kocyk lub pieluchę tetrową, tak jak to położne robią w szpitalu od razu jak zważą i umyją maluszka. Nie wiadomo czemu „mądrzejsi” rodzicie uwalniają z pęt takie niemowlę, które potem macha rękami traci ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Ja moją całą czwórkę zawsze zawijałam. „Macica” jest fajna dla tych którzy nie wiedzą jak takiego malucha zamotać lub dla tatusiów co to lubią proste rozwiązania 🙂 Magda z dlaczegoplacze.wordpress.com

 8. marta

  9 stycznia 2014 at 10:40

  Właśnie Magdo woombie to nie to samo co koc czy pielucha. Zdaje się ze nie miałaś przyjemności skorzystać. Jest elastyczny i dziecko może rozprostowac nóżki ale zawsze do niego wracają jak w brzuchu.najpierw spróbuj potem oceniaj. ..

 9. Aga

  22 kwietnia 2014 at 20:33

  W co najlepiej ubrać malucha pod otulacz, żeby go nie przegrzać? I czy oryginalny otulacz jest tak samo dobry, jak AirWoombie?

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Przeczytaj inne:
Przedstawiamy Robodziecko – dzieło zaangażowanego ojca

Pozwał żonę za brzydkie dziecko… i wygrał!

Zatroskany, opiekuńczy, rozdarty. Kim jesteś, ojcze?

Zamknij