Smoczek, który odmieni twoje życie.

2 min.   12   0   Drukuj   Prześlij

Dlaczego nie ma go w Polsce? To moje pierwsze i najważniejsze pytanie, i nie znam na nie odpowiedzi. Skontaktowałem się z nadwiślańskim dystrybutorem producenta – Philips Avent – ale nie dostałem odpowiedzi (z Ministerstwa Pracy czy whatever też, w sprawie urlopów tacierzyńskich).

Faktem jest, że Soothie®, którego można zamówić na Allegro i przyjdzie w ciągu dwóch tygodni przesyłką lotniczą z USA (kosztuje około 40 zeta) to smoczek nad smoczki. Kształt tej części, którą wkłada się do dzioba, przypomina tą część, z której leci mleko. Ponadto jest, według zapewnień specjalistów, neutralny ortodontycznie, co może skutkować brakiem krzywych zębów u twojego dziecka.

Stosowany standardowo w amerykańskich szpitalach, ma konstrukcję przygotowaną jakby na zamówienie armii: to Humvee wśród smoczków. 100% silikon jakości medycznej (co czyni go jeszcze bardziej zbliżonym do the real thing… no, może nie natural, ale za to big) może być prany w zmywarce i zlewany szlauchem.

Uspokaja znacznie skuteczniej, niż inne smoczki, które sprawdzałem do tej pory. Dlatego, po raz ostatni powtórzę, nie rozumiem, dlaczego nie można go kupić w Polsce. Tak samo jak innych zbawiennych produktów: kropli na kolkę czy kokonu uspokajającego.

Plus, dla amatorów nauki, jego przezroczysty materiał świetnie pokazuje, co dzieje się w dziobaku podczas ssania smoka. Fascynujący widok, zapewniam.

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 12

 1. kasia

  22 stycznia 2013 at 17:42

  Też go mamy, ale z serii wubbanub 🙂

 2. Nina

  26 lutego 2013 at 21:41

  Też tego nie rozumiem. Dostaliśmy pierwszy rozmiar (0-6) i mieliśmy odstawić go po 6 miesiącu, ale Dziecię zaczęło ssać kciuk. Zapadła decyzja: zostajemy przy smoczku, oduczamy ssania kciuka. Zamówiliśmy na Allegro większy rozmiar i klapa – gostek nie dopełnił formalności i celnicy zatrzymali mu jego zamówienia – smoczka nie mamy, nie wiadomo kiedy przyjdzie. W międzyczasie nas zkot wykradł smoczek z łóżeczka i odgryzł końcówkę…Zakupiłam silikonowy smoczek ortodontyczny Nuk, ale Dziecię go wypluwa i jest problem.

  • Michał

   27 lutego 2013 at 00:41

   Hehe, to prawdziwie wstrząsająca historia… gdyby oczywiście rezultat nie był taki smutny. Proszę jednak nie tracic nadziei! Na amazon.co.uk są te smoczki aventa do kupienia. Wysyłka pewnie trochę kosztuje, ale sam smoczek w dwupaku za 9 funtów. Z tym, że nie znalazłem żadnych innych rozmiarów, niż 0-6… jest Pani pewna, że takie istnieją?

   • Asia

    28 stycznia 2016 at 11:01

    Witam, dlaczego ceny na Allegro sa tak rozbieżne? Od 15 do 45zl? Prosze powiedzieć jaka jest różnica . Pozdrawiam. Potrzebuje takiego 0-3m

    • MN

     28 stycznia 2016 at 11:10

     Myślę, że część importerów może unikać płacenia cła, albo sprzedawać jeden zamiast dwóch sztuk.

     • Asia

      28 stycznia 2016 at 11:51

      Tylko ze to sa ceny za jeden. Czy jest różnica pomiędzy kształtem misia a zwykłym? Poza tym rewelacyjny blog 😉

     • MN

      28 stycznia 2016 at 12:21

      Niektóre z nich są bez dołączonego misia – te z pluszakiem to WubbaNub, te bez to zwykłe Avent Soothie – tzn. niezwykłe, ale samodzielne 🙂

 3. Nina

  27 lutego 2013 at 13:54

  Najpierw mieliśmy WubbaNub, który ma przeznaczenie 0-6 miesięcy, tak było napisane na opakowaniu. Na oficjalnej stronie Philips rozmiarówka trochę inna: 0-3 m i 3m+.
  Kontakty uruchomione zatem mam nadzieję, że w miarę szybko przybędzie do nas smok 🙂
  Pozdrawiam.

 4. Magda

  3 kwietnia 2013 at 12:30

  Rzeczywiście świetny smoczek, mój mąż nieświadomie zakupił go w Stanach. Ale już kolejny rozmiar 6+ jest sporo większy i moja córka nie chce go ssać bo jest o wiele za duży mimo że mam wielkościowo duże dziecko. Odpowiedzią na pytanie dlaczego nie ma tego produktu w Polsce jest proste, wprowadzenie nowego produktu na rynek to ogromne pieniądze, może i Philipsa na to stać, ale nakład ludzki i finansowy walki z Nukiem na naszym rynku, sprawia że wiele firm które wprowadzają smoczki się wycofuje np. ostatnio hiszpańska marka. Sama sprowadzam zabawki ze Stanów, akcesoria niemowlęce z Krei i proszę mi wierzyć aby coś wprowadzić na rynek wymaga to duużych nakładów i dużej cierpliwości. Magda z dlaczegoplacze.wordpress

  • Karolina

   18 maja 2016 at 22:41

   gdzie mozna dostac rozmiar 6+ soothie?

   • Magda

    18 maja 2016 at 23:18

    W ameryce 🙂 ale ten rozmiar jest naprawdę bardzo duży i moje dziecko nigdy tego smoczka 6 m-cy + nie złapało.

 5. Dominika

  23 października 2015 at 20:06

  gdzie mogę kupić taki taki oryginalny smoczek? Na allegro są tylko aventu.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Przeczytaj inne:
Dlaczego dziecko płacze? Rodzaje płaczu

Ojciec karze: 10 najczęstszych błędów

Dlaczego dziecko jest niegrzeczne? Może je ignorujesz – wyłącz smartfona, odłóż tablet.

Zamknij