- tatapad - http://tatapad.pl -

Smoczek, który odmieni twoje życie.

Posted By Michał Nazarewicz On 11 listopada 2012 @ 20:17 In Sprzęt | 12 Comments

Dlaczego nie ma go w Polsce? To moje pierwsze i najważniejsze pytanie, i nie znam na nie odpowiedzi. Skontaktowałem się z nadwiślańskim dystrybutorem producenta – Philips Avent – ale nie dostałem odpowiedzi (z Ministerstwa Pracy czy whatever też, w sprawie urlopów tacierzyńskich).

[1]

Faktem jest, że Soothie®, którego można zamówić na Allegro i przyjdzie w ciągu dwóch tygodni przesyłką lotniczą z USA (kosztuje około 40 zeta) to smoczek nad smoczki. Kształt tej części, którą wkłada się do dzioba, przypomina tą część, z której leci mleko. Ponadto jest, według zapewnień specjalistów, neutralny ortodontycznie, co może skutkować brakiem krzywych zębów u twojego dziecka.

[2]

Stosowany standardowo w amerykańskich szpitalach, ma konstrukcję przygotowaną jakby na zamówienie armii: to Humvee wśród smoczków. 100% silikon jakości medycznej (co czyni go jeszcze bardziej zbliżonym do the real thing… no, może nie natural, ale za to big) może być prany w zmywarce i zlewany szlauchem.

Uspokaja znacznie skuteczniej, niż inne smoczki, które sprawdzałem do tej pory. Dlatego, po raz ostatni powtórzę, nie rozumiem, dlaczego nie można go kupić w Polsce. Tak samo jak innych zbawiennych produktów: kropli na kolkę [3] czy kokonu uspokajającego [4].

Plus, dla amatorów nauki, jego przezroczysty materiał świetnie pokazuje, co dzieje się w dziobaku podczas ssania smoka. Fascynujący widok, zapewniam.


Article printed from tatapad: http://tatapad.pl

URL to article: http://tatapad.pl/sprzet/smoczek-ktory-odmieni-twoje-zycie/

URLs in this post:

[1] Image: http://tatapad.pl/wp-content/uploads/2012/11/avent_soothie_pacifier_girl.jpeg

[2] Image: http://tatapad.pl/wp-content/uploads/2012/11/soothie.jpg

[3] kolkę: http://tatapad.pl/zdrowie/kolka-niemowleca-czyli-dlaczego-masz-przekichane/

[4] kokonu uspokajającego: http://tatapad.pl/sprzet/jak-przespac-noc-w-spokoju-zapakuj-dziecko-w-macice/

Copyright © 2014 tatapad. All rights reserved.