[WIDEO] Montaż bazy ISOFIX w samochodzie

1 min.   4   0   Drukuj   Prześlij

Jak zamontować bazę ISOFIX w samochodzie? Montaż ISOFIX nie jest niczym trudnym. Można wręcz powiedzieć, że znacznie bardziej skomplikowane jest mocowanie fotelika do pasów bezpieczeństwa.

Obejrzyjcie nasz film, na którym pokazujemy, jak przeprowadzić całą operację w trzydzieści (30) sekund.

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 4

 1. Tomek

  23 maja 2013 at 20:18

  Zastanawia mnie czy fotelik ma prawo „przesuwać się” w bazie. Kupiłem właśnie MaxiCosi FamilyFix + fotelik MC Cabrio. Po zamontowaniu fotelika w bazie można go przesunąć prawo-lewo, o ok. 1cm. Dodatkowo sama baza też przemieszcza się o kilka milimetrów w każdą ze stron. Nie wzbudza to mojego zaufania, ale może to normalne zachowanie?

  Pozdr!

  • Michał

   23 maja 2013 at 20:25

   Mogę sobie wyobrazić sytuację, w której szyny pod oparciem tylnej kanapy są szersze, niż zaczepy w bazie, wtedy może się przesuwać. Ten ISOFIX który widać na filmie jest od Maxi Cosi, ale fotelik był zamocowany wyjątkowo sztywno. Nie było mowy o jego ruszaniu się. Szczerze mówiąc, ja bym się tym chyba zmartwił, że baza nie trzyma sztywno, bo takie ruchy mogą w sytuacji kolizji zwiększyć energię kinetyczną fotelika – będzie się mógł o ten centymetr bardziej rozpędzić. Pytanie, czy ma to wpływ na komfort pasażera, czy nie – ale pewnie odpowiedzi nie uzyskasz… 😉

 2. Pingback: Jak zamontować fotelik? Montaż fotelika, dziecka w foteliku WIDEO - tatapad

 3. Pingback: i-Size, czyli wielkie zmiany w fotelikach samochodowych - tatapad

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Przeczytaj inne:
Szóste urodziny i do szkoły. Za poźno?

Zamień rupiecia w baby monitor [WIDEO]

10 podpowiedzi dla świeżego Taty

Zamknij