Propozycje filmowe

2 min.   1   0   Drukuj   Prześlij

7. Miasteczko Halloween

W „Gremlinach” był Spielberg, więc w zestawieniu nie może zabraknąć Burtona. W zasadzie to zdanie powinno wystarczyć, ale czytelnikowi należy się rozwinięcie. Otóż ekipa, która normalnie organizuje smutne święto, postanawia wziąć się za temat nieco radośniejszy – czyli Gwiazdkę. Całość w animacji i z humorem, są tu treści i dla dzieci, i dla dorosłych. Potwory sympatyczne, żarty zabawne, czego chcieć więcej?

6. W krzywym zwierciadle: Witaj, Swiety Mikolaju

Chevy Chase to jedyny składnik, który jest niezbędy dla doskonałej komedii. To gość, którego talent w 1989 roku świecił chyba najjaśniej. Komedia pełna jest zabawnych one-linerów, a punchline siedzi na punchlinie. Jak przeżyć rodzinną Wigilię? Zorganizować ją na zasadach Clarka Griswolda. Jeden z naszych faworytów.

5. Flip i Flap w krainie cudów

Nie jest to rzecz, która cieszyłaby się ogromną popularnością w Polsce – nie wiemy, dlaczego. Film z 1934 roku (no worries, zrobili też wersję w kolorze) jako „Wspaniały dla dzieci, doskonały dla dorosłych” łamie obyczajowe konwenanse, wprowadza mieszankę problemów i rozwiązań, a wszystko to w klasycznym slapstickowym stylu. Trudno wyobrazić sobie lepsza okazję do tego, by pokazać kolejnemu pokoleniu, że komedia to nie tylko „Przyjaciele” czy wizyta w ZUSie.

4. Elf

Will Ferrell to zabójca smutnych dni – niezależnie, czy występuje w serialu („The Office”), czy w filmie (ostatnio widziany w „Kampanii”). Elf to jedna z jego największy ról – w zasadzie, to według nas rola największa. Film jest megazabawny, na tyle, że doceniają go także polskie stacje telewizyjne (rok temu pokazywał go TVN). Momentami jest niepoprawny, ale za to nigdy nudny. Must-see, jak zresztą pozostałe pozycje z listy (może oprócz Gremlinów).

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Jak powiedzieć dzieciom, że święty Mikołaj nie istnieje?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*