- tatapad - http://tatapad.pl -

Poprosił Internety, by wybrały imię dziecka. Rezultat? Cóż…

Posted By Michał Nazarewicz On 26 kwietnia 2014 @ 10:17 In Wolny czas | No Comments

Wiele rzeczy może dziać się w internetach. Są tacy, którzy próbowali sprzedać tu działki na księżycu, fortunę trzecioświatowych dyktatorów, a nawet relację na żywo ze swojego pierwszego razu. Jeśli wierzyć pogłoskom, część serfujących osób to zakamuflowane czworonogi, a pozostała – według Stanisława Lema – to zwyczajni idioci.

Nie nam oceniać, do której grupy należy Stephen, założyciel strony internetowej NameMyDaughter.com (NazwijMojąCórkę.com) – być może jest po prostu ekscentrycznym ojcem o zbyt dużej wierze w ludzi. Stephen wraz z partnerką, Alyshą, zaproponowali bowiem anonimowemu światu, by wymyślił imię dla ich drugiego dziecka – urodzonej 7. kwietnia córki.

corka1f.jpg
Na szczęście w regulaminie zastrzegli, że dają sobie ostateczne prawo wyboru. Dobrze, że tak się stało, bo inaczej ich córka nazywałaby się Cthulhu All-Spark – na cześć, odpowiednio, jednego z bóstw stworzonych przez H.P.Lovecrafta i jego odpowiednika ze wszechświata Transformers.

Niekoniecznie dotychczas rozsądni rodzice doznali nagłego olśnienia, dochodząc do wniosku, że przypływ wiary w ludzkość wymaga pewnej korekty. Wybrali więc drugie pierwsze imię i drugie drugie imię, bardzo popularne wśród głosujących Amelia i Savannah. Od razu ustalili też trzecie imię – Joy – zdecydowanie łatwiejsze w codziennym użyciu.

Ojciec, biorący udział w redditowym Ask Me Anything wyznał, że część propozycji była jeszcze gorsza:

musiałem usunąć kilka nazw chorób wenerycznych oraz pozycji seksualnych

Przy okazji wyjaśnił także, skąd dość oryginalny i nieco ryzykowny pomysł zaprzęgnięcia do pracy nad wyborem imienia samego Anonima, czyli internetowy kolektyw:

Siedziałem na łóżku po powrocie z pracy i pomysł nagle sam przyszedł. Jestem osobą ekstrawertyczną, łatwo nawiązuję kontakt z ludźmi, więc zawołałem: „Kochanie, zapytam internety o imię naszego dziecka!”

Partnerce pomysł bardzo się spodobał. Jak wyznaje ojciec, pewnie dlatego, że nie sądziła, iż faktycznie zbuduje stronę do głosowania. Ale gdy zobaczyła w mailu potwierdzenie rejestracji domeny, zrozumiała, że żarty się skończyły.

Prawdę mówiąc, gdy tylko okazało się, że namemydaughter.com jest wolną domeną, wiedziałem, że muszę to zrobić,

wspomina ojciec.

Z punktu widzenia ludzkości – a przede wszystkim córki – dobrze się stało, że projektując stronę pomyślał o zastrzeżeniu sobie prawa do ostatecznej decyzji. Gdyby bowiem oddał władzę w ręce ludu, kto wie, czy jego Amelia Savannah Joy nie nazywałaby się Rzeżączka Batman.


Article printed from tatapad: http://tatapad.pl

URL to article: http://tatapad.pl/wolny-czas/poprosil-internety-wybraly-imie-dziecka-rezultat-coz/

Copyright © 2014 tatapad. All rights reserved.