- tatapad - http://tatapad.pl -

[WIDEO] Jak przekonać dzieciaki do sportu?

Posted By Michał Nazarewicz On 7 stycznia 2013 @ 20:54 In Sporty letnie,Wolny czas | No Comments

W „Misiu” prezes Ochócki dostarczał Ministrowi puchar, by ten mógł dać wnukowi „na zachętę”. W życiu jednak tak łatwo nie jest, i żadne plastikowe, ani nawet fajansowe trofeum nikogo na boisko nie wygoni. A że zbliża się wiosna, która – dla niektórych z nas – będzie pierwszą wiosną, gdy dzieci można zainteresować sportem – warto już dziś planować strategię. Jak przekonać dzieci do sportu?

Ukochanym sportem ojców, tak w każdym razie wynika z obserwacji tego, co dzieje się za oknem, jest piłka nożna. W gałę grają, lub grali, wszyscy: nawet ci z nas, którzy dziś noszą grube szkła i brzuszek (myself included) mają jedno czy dwa pozytywne wspomnienia (na przykład o tym, jak wpakowali jedyną w swoim życiu bramkę na WFie, gdy akurat golkiper zawiązywał buta). Dlatego najłatwiej będzie nam zapoznać młodego człowieka z arkanami właśnie tego sportu, a przy tym uniknąć utraty ojcowskiego autorytetu. Po prostu, gdy zrobi się zbyt dobry, użyjmy pracy jako wymówki, lub zapiszmy go do lokalnego „Orlika”.

Znany każdemu kibicowi piłki w Polsce głos, a także stojąca za nim postać – Włodzimierz Szaranowicz – zdradza swoją skuteczną metodę na to, by zarówno zachęcić, jak i zmotywować swoje dzieci do sportowych wysiłków. Trzeba przyznać, ze jest to sposób oryginalny i pomysłowy. Posłuchajcie zresztą sami:

 


Article printed from tatapad: http://tatapad.pl

URL to article: http://tatapad.pl/wolny-czas/przekonac-dzieci-sportu/

Copyright © 2014 tatapad. All rights reserved.