[WIDEO] „Cieszę się, że mam samych synów”

2 min.   1   0   Drukuj   Prześlij

Psycholog, który – jak sam mówi – przez dwadzieścia pięć lat pomagał ludziom zmagać się z niewesołymi życiowymi sytuacjami, podzielił się z nami częścią swojej wiedzy na temat odpowiedzialności mężczyzny za swoją córkę.

Jest jasne, że córki dla ojców są ogromnym wyzwaniem – zwłaszcza, gdy zaczynają wchodzić w wiek dojrzewania. To wtedy niezmiernie trudno jest znaleźć złoty środek, tak, by wychować silną, pewną siebie i świadomą swoich potrzeb kobietę. Chyba bez zbędnej przesady możemy stwierdzić, że właśnie wtedy każde nasze zachowanie jest szczególnie uważnie obserwowane – i łatwo, postępując niewłaściwie, zaprogramować człowieka niekoniecznie tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Temat wydaje się trudny, dlatego oddajmy głos profesjonaliście – psychologowi Jackowi Santorskiemu, który w trakcie swojej praktyki z pewnością poznał kwestie wychowywania córek od każdej strony – a szczególnie z relacji tych córek właśnie.

Zgodziłbyś się?

 

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. „Teleexpress”, „Panorama”), prasowy (m.in. „Profit”, „Focus”, „Wiedza i Życie”) i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia – i sposoby na nie – młodych rodziców.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Jak wychować córkę? 20 rad dla taty. Sprawdź mądrość pokoleń ojców!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Przeczytaj inne:
„Jeśli ADHD to ściema, to ja także jestem ściemą”

Depresja poporodowa: częściej dotyka młodych ojców – badanie [WIDEO]

Jak wytłumaczyć dziecku potrzeby dorosłych?

Zamknij