Czego boją się faceci, czekając na poród? [WIDEO]

1 min.   2   0   Drukuj   Prześlij

Kobieta podczas ciąży, wiadomo, martwi się za co najmniej dwoje. O pieniądze, o dom, o wszystkie po kolei stopnie piramidy potrzeb Masłowa. Od mężczyzny oczekuje niewzruszone wsparcia, uśmiechu mimo wszystko i odwagi.

Tymczasem mężczyźni też przeżywają ciążę – na swój sposób. Wychowani w kulturowych ramach, które nakazują być silnym łowcą i nieustraszonym wodzem, nie dają sobie prawa do wahania, do wątpienia, do kwestionowania. Nie mogą nawet się przyznać do tego, że też się boją. Ze nie wiedzą, jak będzie.

O tym, że ciąża to nie przelewki i swoje piętno odciska także na męskim charakterze rozmawiamy z doktorem Mariuszem Wójtowiczem, który jest nie tylko świetnym ginekologiem i położnikiem, ale także – a może przede wszystkim – mądrym i doświadczonym lekarzem, który wie, że i my nie mamy lekko.

Za pomoc w realizacji materiału dziękujemy właścicielom City Clinic w Warszawie.

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 2

  1. Pingback: Męska depresja poporodowa - to naprawdę istnieje.

  2. Pingback: Lęk ojca: czego boi się facet, który ma zostać tatą?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*