Jak pogodzić pracę i rodzinę? [WIDEO]

2 min.   2   0   Drukuj   Prześlij

Wydaje się, że to niemożliwe. Woda z ogniem. Zarabiać, a jednocześnie mieć czas. Niektórzy z nas mają to szczęście, że odziedziczyli fortuny bądź wybudowali samodzielnie już działające przedsiębiorstwa, i wiodą radosny żywot rentierów. Ale większość musi wstawać rano, zakasywać rękawy, a potem pełna energii – zajmować się dziećmi.

Trudno osiągnąć taką duchową równowagę, by w domu nie myśleć o pracy. Wszyscy pewnie nie raz widzieliśmy dzieciaki wgapiające się godzinami w telewizor czy komputer, gdy ich rodzice nadrabiają zaległości – bo dzień w biurze jest za krótki na wszystkie obowiązki. A że pracę szanować trzeba – ze względów oczywistych – nie pozostaje więc nic innego, jak robić swoje, czy to dzień, czy noc.

Taka droga jednak do niczego nie prowadzi. Efektywność mamy w Polsce jedną z najniższych w Europie. Pracujemy długie godziny, ale niewiele z tego wynika. A gdyby tak po wyjściu z pracy zamknąć mentalne drzwi korporacji, i otworzyć drzwi, za którymi czeka rodzina? Czy tak się w ogóle da? Zapytaliśmy niezwykle zapracowanego dziennikarza telewizyjnego, Macieja Kurzajewskiego, który na nogach jest od rana do nocy. Redaktor zdradził nam swój sekret, którym niezwłocznie dzielimy się z czytelnikami.

Do dzieła więc!

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 2

  1. Pingback: Praca i rodzina? A może tylko jedno z nich?

  2. Pingback: Jak zmieni się życie po narodzinach dziecka? Czy zagrasz w gry? - tatapad

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

banner
Przeczytaj inne:
Dlaczego mężczyźni porzucają rodziny? [WIDEO]

Skoki rozwojowe u niemowląt
Marudzi i nie śpi? Może to skok rozwojowy!

10 przykazań ciężarowca

Zamknij