Jak wybrać płeć dziecka? Rozmowa z dr Wójtowiczem [WIDEO]

2 min.   2   0   Drukuj   Prześlij

Kazimierz Wielki nie miał wesoło: pierwsza żona urodziła mu dwie córki, druga i trzecia okazały się niepłodne, a z czwartą – znów umocnił linię kądzieli. Ostatecznie usynowił swojego wnuka, ale i to nie zapewniło Polsce sukcesji w ramach tego samego rodu. Do władzy dorwali się Andegaweni.

Do dziś kwestia płci dziecka jest bardzo istotna dla wielu ojców. Niektórzy marzą o synu, silnym wojowniku, który nie tylko zarobi na emeryturę, ale także przekaże dalej geny i nazwisko. Inni pragną córki, którą będą mogli nosić na rękach, zrywać jej gwiazdki z nieba, i – kto wie – może nawet kupić kucyka.

Temat wyboru płci jest bardzo rzadko poruszany w prasie fachowej, a i w samych internetach też za wiele na ten temat się nie dowiecie. Dlatego zapytaliśmy doktora Mariusza Wójtowicza, jednego z najbardziej cenionych polskich ginekologów i położników (zwycięzca konkursu „Rodzić po ludzku’, wieloletni ordynator, człowiek, który w kwestii ciąży – i nie tylko – jest prawdziwą encyklopedią) o to, kto ma wpływ na płeć dziecka – i czy można ją wybrać.

Odpowiedź wprawiła nas w zdumienie. Zresztą – zobaczcie sami.

Ten materiał rozpoczyna cykl, w ramach którego na nasze łamy trafią – pod postacią filmów – eksperci z przydatną dla każdego Taty (obojętne, czy przyszłego, czy obecnego) wiedzą. Stay tuned! (czyt. dodajcie nas do czytnika RSS, polubcie fanpage na FB, subskrybujcie kanał na YouTube, czy zajrzyjcie na Google+ – co wolicie.).

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 2

  1. Pingback: Odpuścić sobie sprawdzanie płci dziecka? 5 powodów. - tatapad

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*