Zakrztuszone dziecko: pierwsza pomoc [WIDEO]

2 min.   9   0   Drukuj   Prześlij

zakrztuszone

Być może nałożyłeś dziecku za dużo jedzenia do buzi, a ono jeszcze nie przełknęło poprzedniej porcji; lub dałeś do ręki biszkopta, nie spodziewając się, że wsadzi do dzioba całego. Efekt jest zawsze ten sam: nagłe zaczerwienienie buzi, kaszel, machanie rękoma. I panika przestraszonego rodzica.

Niezależnie od tego, czy dziecko jest zakrztuszone, zachłyśnięte, czy zadławione – jego drogi oddechowe wymagają natychmiastowego udrożnienia. To oznacza, że musisz działać błyskawicznie.

Obejrzyj ten materiał, by wiedzieć, jak postępować z zakrztuszonym dzieckiem. Czy dziecko poradzi sobie samo? Czy, kiedy i jak uderzać w plecy – i w które miejsce? I jak mocno? A może po prostu dziecko przechylić? W naszym poradniku rad udziela Ariel Szczotok z firmy Heartsaver.pl, ratownik medyczny na co dzień udzielający szkoleń z tej materii organizacjom i osobom.

Jest to materiał z cyklu „Pierwsza pomoc”, w ramach którego przygotujemy każdego Ojca na najczęstsze, możliwe zdarzenia, w których życie lub zdrowie dziecka może być wystawione na niebezpieczeństwo. Obejrzyj go raz, albo dziesięć razy – tyle, ile potrzebujesz, by w sytuacji podbramkowej nie stracić głowy, tylko wiedzieć, co robić.

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 9

 1. J

  1 listopada 2013 at 22:37

  Ale film nie dziala

 2. Michał

  6 grudnia 2013 at 22:20

  Już działa. Mieliśmy kłopot z playerem HTML5 – wersja flashowa cały czas odtwarzała film. Przepraszamy za niedogodność.

 3. w

  7 grudnia 2013 at 15:10

  wideo nie bangla

  • Michał

   7 grudnia 2013 at 15:24

   Już bangla. Wykop nas zeslaszdotował.

 4. zie

  7 grudnia 2013 at 23:27

  no, przechylilem dzieciaczka zeby sprawdzic i mi wypadl, nigdy wiecej

 5. Luk

  8 grudnia 2013 at 10:54

  Tata z iPadem a paradoksalnie na iPadzie nie da się tej strony przeglądać. Szlag człowieka trafia, najpierw reklama, przerywa ja popup Facebooka czy cze czegoś, wyłączam ale reklama nie da się już przewinąć, wyłączyć czy cokolwiek. Przeladowuje stronę, popup, wyłączam, reklama, drugi popup, fuuuuuuuuuu!, i znów blokada!. Po 5 próbach dochodzę wreszcie do głównego filmu i jeb, przekroczony limit czasu, ffuuuuuuuuu! Ogarnięcie tą stronę bo tak mobilnych nie przekonacie do siebie.
  Tata tez z iPadem.

  • Keller

   8 grudnia 2013 at 11:43

   Masz rację. Za dużo szczęścia na raz. Uporządkowaliśmy sytuację z popupami.

 6. Ech...

  8 grudnia 2013 at 12:19

  Daliście dupy. Mam dziesięciomiesięczne dziecko, a na moim Nexusie 7 film się nie odtwarza (co szczególnie istotne, że to jeden z tych, które chyba każdy powinien zobaczyć).

 7. Ech...

  8 grudnia 2013 at 12:23

  Dodam, że jedyne co widać to zamrożony napis „Trwa reklama: 15”.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Przeczytaj inne:
Rośnie pokolenie zbyt pewnych siebie narcyzów?

„Niewiele dobrego daje ojciec na porodówce”

Pomagasz w domu? Mniej bzykasz – badanie [WIDEO]

Zamknij