Czy wiek dziecka na słoiczku z jedzeniem jest istotny?

2 min.   0   0   Drukuj   Prześlij

W słoiku czeka na dziecko wyzwanie.

W słoiku czeka na dziecko wyzwanie.

Z pewnością znasz tę sytuację: stoisz przed półką sklepową, próbując znaleźć obiad i deser dla swojego dziecka na najbliższych kilka dni, ale te z interesującym cię wiekiem są już wykupione. Zadajesz sobie pytanie, czy wiek dziecka na słoiczku z jedzeniem, ma w ogóle znaczenie? Czy możesz podać słoik dla półroczniaka swojemu dwulatkowi? Przecież we wszystkich, mogłoby się wydawać, jest mniej więcej to samo: mięso, warzywa, czasem makaron czy kluska.

Żeby poznać odpowiedź na to pytanie, zapytaliśmy doktora inżyniera Stanisława Kalisza z Wydziału Nauk o Żywności warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Po co na słoikach jest w ogóle określony wiek? Czy to wiek minimalny, maksymalny, a może zalecany? Doktor na co dzień zajmuje się właśnie żywnością specjalnego przeznaczenia: jego zespół analizuje przez cały czas produkty, przeznaczone dla dzieci, więc z pewnością wie. Oto, co powiedział:

Jak wynika z wypowiedzi doktora Kalisza, wraz z wiekiem dziecka, podanym na etykiecie, zmienia się też konsystencja produktu. Dlatego podawanie papki rocznemu dziecku, które doskonale radzi sobie nie tylko z żuciem, ale i gryzieniem większych kawałków, może być bezcelowe. Taka sytuacja sprawia, że dziecko jest pozbawione wyzwania. A dzieci je lubią tak samo, jak lubią robić bałagan.

Dołącz do nas na Facebooku

Maciek Rolecki

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Przeczytaj inne:
Szóste urodziny i do szkoły. Za poźno?

Jak zostać świętym Mikołajem?

Darek, Basia i sposób na sport, gdy dziecko mogłoby przeszkadzać

Zamknij