- Co zrobić gdy – i dlaczego dziecko gryzie rówieśników?
- Kiedy zacząć wychowywanie dziecka?
- Daj dziecku bekon!
- Jak powstaje ekologiczne jedzenie Hipp dla dzieci?
- Kto potrzebny bardziej, ojciec czy matka?
- Czy istnieje szczepionka na kleszcze dla ludzi?
- Objawy boreliozy: możesz nie wiedzieć, że ją masz.
- Depresja poporodowa: częściej dotyka młodych ojców – badanie [WIDEO]
- 14 lat w 4 minuty: ojciec uwiecznił jak córka rośnie [WIDEO]
- Sobotnie poranki pewnego ojca… przez trzy miesiące [WIDEO]
Cry Translator, czyli automat odkodowujący noworodka.
To jest rodzicielskie ABC – że płacz oznacza tysiąc różnych rzeczy. Najczęściej jednak pięć – głód, niepokój, zmęczenie, mokrą pieluchę i ból. Oprócz tego także: że za zimno, ze za ciepło, za mokro, za sucho, zabrali smoczek, wkładają smoczek, ten świat jest okrutny i chcę spowrotem.
Pomocną dłoń debiutującym rodzicom wyciągają producenci aplikacji Cry Translator, dostępnej na iPhone. Jeśli więc jesteś zagubiony i nie wiesz, jak pomóc noworodkowi, wysupłaj z portfela cztery eurasie i rozkoszuj się wiedzą.
Nic prostszego? A skądże. Tak, jak i zepsuty zegar podaje właściwą godzinę dwa razy dziennie, tak i Cry Translator szokuje skutecznością – na poziomie 20%, czyli jednej piątej. Niby wysoko, ale… programiści przewidzieli tylko pięć powodów płaczu.
Sprawdziliśmy. Głodne dziecko aplikacja zidentyfikowała jako zmęczone, a potem chcące się bawić. Ze jest głodne – odkryła dopiero za trzecim razem. Mogło być gorzej i osesek nie dostałby jeść wcale, bo – zamiast podać butlę czy przystawić do cyca – byłby w nieskończoność kołyszany.
Najczęstszego powodu do płaczu, jakim jest chęć puszczenia bąka przy jednoczesnym braku takiej możliwości (młody organizm nie wszystkie mięśnie jeszcze sprawnie kontroluje) – programiści w ogóle nie przewidzieli.
Pozostaje więc odręczna analiza słuchowo-wzrokowa i korzystanie z naszej tabelki.
Jeden komentarz