- tatapad - https://tatapad.pl -

Cry Translator, czyli automat odkodowujący noworodka.

Posted By Michał Nazarewicz On 6 października 2012 @ 18:30 In Aplikacje | 1 Comment

To jest rodzicielskie ABC – że płacz oznacza tysiąc różnych rzeczy. Najczęściej jednak pięć – głód, niepokój, zmęczenie, mokrą pieluchę i ból. Oprócz tego także: że za zimno, ze za ciepło, za mokro, za sucho, zabrali smoczek, wkładają smoczek, ten świat jest okrutny i chcę spowrotem.

Pomocną dłoń debiutującym rodzicom wyciągają producenci aplikacji Cry Translator, dostępnej na iPhone. Jeśli więc jesteś zagubiony i nie wiesz, jak pomóc noworodkowi, wysupłaj z portfela cztery eurasie i rozkoszuj się wiedzą.

[1]

Nic prostszego? A skądże. Tak, jak i zepsuty zegar podaje właściwą godzinę dwa razy dziennie, tak i Cry Translator szokuje skutecznością – na poziomie 20%, czyli jednej piątej. Niby wysoko, ale… programiści przewidzieli tylko pięć powodów płaczu.

Sprawdziliśmy. Głodne dziecko aplikacja zidentyfikowała jako zmęczone, a potem chcące się bawić. Ze jest głodne – odkryła dopiero za trzecim razem. Mogło być gorzej i osesek nie dostałby jeść wcale, bo – zamiast podać butlę czy przystawić do cyca – byłby w nieskończoność kołyszany.

Najczęstszego powodu do płaczu, jakim jest chęć puszczenia bąka przy jednoczesnym braku takiej możliwości (młody organizm nie wszystkie mięśnie jeszcze sprawnie kontroluje) – programiści w ogóle nie przewidzieli.

Pozostaje więc odręczna analiza słuchowo-wzrokowa i korzystanie z naszej tabelki.

 


Article printed from tatapad: https://tatapad.pl

URL to article: https://tatapad.pl/aplikacje/cry-translator-czyli-automat-odkodowujacy-noworodka/

URLs in this post:

[1] Image: http://tatapad.pl/wp-content/uploads/2012/10/cryTranslator2.jpeg

Copyright © 2014 tatapad. All rights reserved.