Zamień rupiecia w baby monitor [WIDEO]

3 min.   2   0   Drukuj   Prześlij

Nie wymaga to kupowania żadnego sprzętu. Iphone baby monitor możesz zrobić bardzo prosto – za pomocą aplikacji o stosownej nazwie. Baby Monitor 3G ma wiele ciekawych funkcji, które przydadzą się nie tylko do monitorowania dziecka w jego łóżeczku, ale – na przykład – pilnowania, czy trawa rośnie równo bez wstawania z kanapy.

 

Sam program chowa przed użytkownikiem wszystkie kwestie techniczne. Umożliwia łączność za pomocą sieci komórkowej (na odległość) oraz WiFi – w tym drugim przypadku możliwy jest przesył wideo w czasie rzeczywistym. Obie metody łączności pozwalają na zrobienie zdjęcia, włączenie mikrofonu, światła, jak i słuchania człowieka.

Aplikacja po uruchomieniu prosi o określenie roli urządzenia: czy jest to stacja rodzica, czy urządzenie nasłuchowo-obserwacyjne umieszczone u dziecka. Jeśli wcześniej nie było łączone z drugim, można to zrobić w bardzo prosty sposób – podając na obu urządzeniach przedstawiony numer, za pomocą którego oba składniki równania się odnajdą.

[DarkOnyx width=”640px” height=”360px” id=”41″ ]

 

Po zakończeniu tego procesu, wystarczy już tylko korzystać z baby monitora. Kiedy stacja kliencka wykryje skok w głośności otoczenia – na przykład, płacz dziecka albo zbyt blisko przelatujący samolot – poinformuje o tym stację macierzystą. Masz wtedy kilka możliwości: możesz uruchomić mikrofon i porozmawiać z człowiekiem, włączyć feed wideo by zbadać, czy wszystko jest w porządku, a w ostateczności – tradycyjnie – podejść i przytulić. Przez cały czas, na żywo, uaktualniane są takie informacje, jak czas od ostatniej aktywności dziecka czy poziom hałasu w pokoju.

 

Aplikacja działa zarówno na iPhone’ach, jak i iPadach – obsługując w obu przypadkach rozdzielczość wyświetlaczy Retina. Dzięki zaawansowanej łączności, nie musisz się martwić o tak przyziemne sprawy, jak mapowanie portów na routerze czy wpisywanie adresów IP. Wszystko działa na zasadzie „fire and forget”, co oznacza, że – niezależnie, gdzie jesteś, i w zasięgu jakiej łączności – dostęp do dziecka masz po dosłownie kilku dotknięciach ekranu.

Baby Monitor 3G, iOS – iPhone + iPad, cena 3,99$

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 2

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*