„Moje dziecko”, aplikacja pełna wiedzy

4 min.   8   0   Drukuj   Prześlij

Tona informacji, a do tego multimedia i dzienniczek życia dziecka – ta aplikacja ma to wszystko. Wprowadzasz dane swoich dzieci, robisz im zdjęcia, opisujesz istotne parametry – takie jak grupa krwi, data urodzenia – i zanurzasz się w analizie rodem z Baby Growth Chart, czyli siatkach centylowych. Możesz sprawdzić, jak twoje potomstwo wypada na tle statystyki, ale nie tylko.

image-10

Są tu także kalendarze szczepień, a także same ceny preparatów. Oraz szczegółowe opisy substancji budujących odporność. Wszystko to okraszone jest ogromną ilością wiedzy, i tu aplikacja pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Bo wiedzy ludzie z wydawnictwa „Medycyna Praktyczna”, autora aplikacji „Moje dziecko” nie poskąpili. Jest ona odzwierciedleniem dostępnego w księgarniach poradnika „Pierwsze 2 lata życia dziecka”, który nasi Widzelnicy mogą znać ze swoich skrzynek na prawdziwą pocztę – właśnie kończymy wysyłać bezpłatne egzemplarze wszystkim, którzy wyrazili na to ochotę. Na nasz i Wydawnictwa koszt.

image-11

Jest tu więc komplet informacji o wszystkim, od samego początku. Przydatnej w sporej części dla obojga rodziców, choć narracja tekstów zwraca się bezpośrednio do kobiet. Stąd duża liczba materiałów dotyczących tematów typowo macierzyńskich: karmienie piersią, higiena stref intymnych, obsługa ciała osoby w ciąży. Ojcowie znajdą jednak bardzo przydatne porady dotyczące diety dziecka, jego konserwacji i napraw bieżących (czyli – jak i kiedy wychodzić na spacery, wdrożyć rutynę usypiania, czy zapoznać z konceptem rytmu dobowego).

image-12Wszystko to okraszono kilkunastoma filmikami, które przydadzą się wyłącznie żeńskiej części naszych Widzelników, bo głównie dotyczą karmienia piersią, przechowywania mleka i konserwacji hydrauliki. Jednak powodowany zawodowym obowiązkiem, oraz sprawdzając, czy ktoś robi filmy lepiej od nas, uruchomiłem jeden z nich.

Przyznam, że poczułem się wstrząśnięty, a także zmieszany sceną z filmu o odgrzewaniu zamrożonego mleka. Zobaczcie zresztą sami, jak występująca w materiale kobieta sprawdza, czy temperatura jest odpowiednia:

image-5

Pani nabiera pokarm ŁYŻKĄ…

image-14

…a następnie testuje go ORGANOLEPTYCZNIE.

long-neck-reaction

disgusted-mother-of-god

O takiej metodzie weryfikacji temperatury nigdy nie słyszeliśmy.

Autorami informacji są utytułowani i doświadczeni lekarze, a sama aplikacja ma być prawdziwym kompendium wiedzy dla rodziców. I, muszę przyznać, jest to najbardziej kompletna i wartościowa encyklopedia rodzicielska, jaką możesz ściągnąć na swojego iPhone’a, iPada czy telefon z Androidem.

Aplikacja „Moje Dziecko”, autor „Medycyna Praktyczna”
Platformy: iOS (iPad, iPhone)/Android
Cena: 0 PLN

Wysoka jakość informacji Nieco sterylny interfejs
Bardzo szeroka baza tematów Narracja kierowana do kobiet
Dzienniczek dziecka – siatki centylowe Filmy poświęcone wyłącznie jednemu zagadnieniu
Działa na wszystkich ważniejszych platformach …ale nie na Windows Phone
Jest za darmo

 

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 8

 1. Bartek

  31 stycznia 2013 at 10:30

  a gdzie link do programu?

 2. Krzysztof

  17 lutego 2013 at 23:36

  Poproszę link do programu

 3. Michał

  18 lutego 2013 at 00:01

  Panowie,

  iTunes AppStore: https://itunes.apple.com/us/app/moje-dziecko/id574403799?mt=8 (nie mogę stwierdzić, czy to wersja na iPhone czy iPad),

  Android Market aka Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mp.twoyears

  Miłego korzystania.

  • Ania

   21 listopada 2017 at 13:40

   Dzien dobry,
   Jak odzyskać dane z aplikacji-nie ma możliwości korzystania przy update systemu do IOS 11

 4. Pingback: ExpectingBaby, czyli czego się spodziwać, gdy się spodziewacie - aplikacja | tatapad - tatapad

 5. Kamil

  5 marca 2016 at 22:50

  W temacie samych siatek centylowych, polecam także moją aplikację: https://itunes.apple.com/pl/app/centiles. Póki co, jest darmowa. Feedback (co dodać, usunąć, poprawić) także mile widziany.:)

 6. Kamil

  5 marca 2016 at 23:02

  W temacie samych siatek centylowych, polecam także moją skromną aplikację: https://itunes.apple.com/us/app/centiles/id1080946593?mt=8. Póki co, jest darmowa. Feedback (o poprawić, dodać, usunąć) oczywiście także mile widziany. 🙂

 7. Pola

  25 kwietnia 2016 at 11:34

  Moje dziecko appka czasem przydatna szczególnie na początku macierzyństwa. Teraz gdy mamy juz starsze dzieci bardzo polubiliśmy Baby fame przechowujemy zdjęcia naszych dzieci komentujemy i w gronie rodzinnym tworzymy prywatny album 😉

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Przeczytaj inne:
Drugie dziecko fotografujemy rzadziej

Czy mogę pić mleko z piersi, czyli czego szukają przyszli ojcowie…?

Kiedy dziecko powinno spać w swoim pokoju?

Zamknij