„Wonder Weeks”, czyli barometr rozwoju dziecka [APP]

2 min.   1   0   Drukuj   Prześlij

Pisaliśmy już w tatapad o tak zwanych skokach rozwojowych, nazywanych po angielsku „wonder weeks”, czyli tygodniami cudów. Choć z pewnością trudno je przegapić, każdy analityczny rodzic woli wiedzieć, na co dokładnie może się w danym tygodniu nastawić. Dla nich właśnie powstała książka „Wonder Weeks”, a także aplikacja, która zawiera niezbędną wiedzę w pigułce.

Wystarczy wprowadzić dane osobowe swoich dzieci, łącznie z datą urodzenia, by zobaczyć na kalendarzu, w którym miejscu rozwojowym syn czy córka aktualnie się znajduje. Zaznaczone są okresy pogorszenia humoru (czyli zwiększonej marudności), występowania burz (szczególnie trudnych chwil), a także momenty, gdy wychodzi słońce, czyli dziecko znów jest pogodnym sobą.

image[3]

 

Każdy z tych skoków rozwojowych jest czytelnie opisany, a informacji jest sporo. Ich forma graficzna jest nieco siermiężna, nie zapominajmy jednak, że aplikacja powstała na podstawie książki i sporo informacji po prostu z niej przepisano.

image[1]

 

Oprócz samego opisu, masz też podane informacje na temat tego, jakie nowe umiejętności nabędzie twoje dziecko. Pamiętaj, że nie wszystkie z nich będzie rozwijać w równym stopniu; może się okazać, że zainteresują je tylko niektóre z nich. To zupełnie normalne.

image

 

„Wonder Weeks”, aplikacja na iPad & iPhone oraz Androida
Wydawca: Domus Technica BV
Cena: 6 PLN

Wysoka jakość informacji Mało interesujący interfejs
Każdy skok wyczerpująco opisany Wersja na Androida jest ładniejsza

Linki: Google Play, AppStore

 

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Jeden komentarz

  1. Pingback: nieszczęśliwe dziecko- wonder weeks – Mama w UK – blog o życiu w UK

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*