- tatapad - https://tatapad.pl -

„Wonder Weeks”, czyli barometr rozwoju dziecka [APP]

Pisaliśmy już w tatapad o tak zwanych skokach rozwojowych [1], nazywanych po angielsku „wonder weeks”, czyli tygodniami cudów. Choć z pewnością trudno je przegapić, każdy analityczny rodzic woli wiedzieć, na co dokładnie może się w danym tygodniu nastawić. Dla nich właśnie powstała książka „Wonder Weeks”, a także aplikacja, która zawiera niezbędną wiedzę w pigułce.

Wystarczy wprowadzić dane osobowe swoich dzieci, łącznie z datą urodzenia, by zobaczyć na kalendarzu, w którym miejscu rozwojowym syn czy córka aktualnie się znajduje. Zaznaczone są okresy pogorszenia humoru (czyli zwiększonej marudności), występowania burz (szczególnie trudnych chwil), a także momenty, gdy wychodzi słońce, czyli dziecko znów jest pogodnym sobą.

image[3]

 

Każdy z tych skoków rozwojowych jest czytelnie opisany, a informacji jest sporo. Ich forma graficzna jest nieco siermiężna, nie zapominajmy jednak, że aplikacja powstała na podstawie książki i sporo informacji po prostu z niej przepisano.

image[1]

 

Oprócz samego opisu, masz też podane informacje na temat tego, jakie nowe umiejętności nabędzie twoje dziecko. Pamiętaj, że nie wszystkie z nich będzie rozwijać w równym stopniu; może się okazać, że zainteresują je tylko niektóre z nich. To zupełnie normalne.

image

 

„Wonder Weeks”, aplikacja na iPad & iPhone oraz Androida
Wydawca: Domus Technica BV
Cena: 6 PLN

[2] [3]
Wysoka jakość informacji Mało interesujący interfejs
Każdy skok wyczerpująco opisany Wersja na Androida jest ładniejsza

Linki: Google Play [4], AppStore [5]