- Co zrobić gdy – i dlaczego dziecko gryzie rówieśników?
- Kiedy zacząć wychowywanie dziecka?
- Daj dziecku bekon!
- Jak powstaje ekologiczne jedzenie Hipp dla dzieci?
- Kto potrzebny bardziej, ojciec czy matka?
- Czy istnieje szczepionka na kleszcze dla ludzi?
- Objawy boreliozy: możesz nie wiedzieć, że ją masz.
- Depresja poporodowa: częściej dotyka młodych ojców – badanie [WIDEO]
- 14 lat w 4 minuty: ojciec uwiecznił jak córka rośnie [WIDEO]
- Sobotnie poranki pewnego ojca… przez trzy miesiące [WIDEO]
Jak przewinąć dziecko w 3 minuty? [WIDEO]
„Ugrzęźniesz pod stertami pieluch”, „wszędzie będzie śmierdziało” – to teksty, które słyszysz, czekając aż matka twojego dziecka raczy je przywołać na świat. W rzeczywistości nie jest wcale tak źle: kupa nie śmierdzi, siki – kamienieją w zetknięciu z wypełniającym pieluchę żelem.
Sama operacja też nie jest skomplikowana. Srednio wprawny tata wykona ją w czasie poniżej trzech minut; wszystko zależy od tego, jak bardzo taki noworodek chce współpracować w kwestii zakładania spodni. A to bywa trudne. Z zegarkiem w ręku przygotowaliśmy dla Was wideoporadnik, który pozwoli każdemu przekonać się, że to proste jak nieprzespana noc.
Jak więc widać, nie ma się czego bać. Zawarty w filmie PROTIP pozwala także wywnioskować, że zmiana pieluchy nie powinna odbywać się częściej, niż co 2-4 godziny. W nocy rzadziej.
Tk
14 listopada 2012 at 17:18
poczekaj – dziecko ci podrośnie i zacznie się wić na stole: będzie łatwiej 🙂
cefek
15 listopada 2012 at 14:38
A ten niby się nie wije? :))
Michał
2 stycznia 2013 at 22:29
[test]
LuukiP
14 listopada 2012 at 18:00
Hm… Witam. Pomysł na stronę jest doskonały. Na pokazywanie tego wszystkiego co Panowie (??:) robią z dziećmi, chyba też. Istnieje jednak ryzyko, że ktoś oglądając takie filmy potraktuje je jako w pełni profesjonalne, a odnoszę wrażenie, że takie nie są. Nie widać tam rażących błędów, ale (przepraszam:) sporą nieporadność. Moim zdaniem warto np. stanąć „od frontu” czyli od strony stópek. Bardzo wygodnie można podnosić nóżki dziecka, przekładając np. lewą rękę pod praw i chwytając dłonią lewą nóżkę na wysokości uda. Podnosząc lekko rękę, podnosimy obie nóżki, uzyskując dostęp do … miejsc brudnych 🙂 Zakładanie skarpetek w ten sposób wcześniej czy później skończy się wygięciem jednego z paluszków i płaczem dziecka. Pewnie tyle porad ilu tatusiów, ale poddaję pod rozwagę opcję, aby konsultować nieco szerzej różne techniki w zakresie obsługi dziecka. Te tematy zostały już wcześniej odkryte przez mamy, więc nie wiem czy powielanie ich tutaj, ma duży sens. Proponuję skupić się na pozostałych aspektach, które są specyficzne dla roli ojca.
cefek
15 listopada 2012 at 14:38
Nie wiem, czy jedna metoda jest właściwą metodą. Nie każdy dysponuje dogodnym… podejściem do człowieka od strony nóg. Większość przewijaków to jednak urządzenia zakładające kontakt od strony burty.
Dziękuję za dobre słowo w imieniu całego Zespołu! I zapraszam do ponownych odwiedzin – codziennie pojawia się nowa zawartość.
Katarzyna Nazarewicz
14 listopada 2012 at 20:18
i te czarne skarpeteczki!!!
Zcegla
15 listopada 2012 at 01:08
z czarnych skarpetek – łatwiej się znajduje kulki 🙂
Zcegla
15 listopada 2012 at 01:03
LuukiP: co, Twoim zdaniem, jest w tym wieku (dziecka) „specyficzne dla roli ojca”?elektryczna kolejka? rąbanie drzewa? każda czynność przy takim małym dziecku, za wyjątkiem karmienia piersią, jest – moim zdaniem – niespecyficzna.
a „nieporadność”? ona daje każdemu początkującemu wiarę w to, że można to zrobić samemu (co widać na filmie). każdy ojciec jest na początku nieporadny.
nie sztuką jest wynająć „perfekcyjną panią domu” i wpędzić młodych ojców w jedyny słuszny pogląd: „URODZIŁA – TO NIECH TERAZ OPORZĄDZA!”
Zcegla
15 listopada 2012 at 01:07
jedna rzecz mi sprawia trudność: śledzenie tekstów małą czcionką. czas ich wyświetlania nie jest za długi (z oczywistych powodów), i trudno jest mi podzielić uwage pomiędzy akcję i rozumne łapanie sensu wyświetlanego tekstu.
coś z tym można jeszcze zrobić?
cefek
15 listopada 2012 at 14:36
Poprawimy to w następnych filmach, które właśnie są w produkcji.
Pingback: Kiedy poczuję coś do dziecka?
Pingback: Pierwsze dni w domu - jak je przeżyć? [WIDEO] | tatapad