Kto potrzebny bardziej, ojciec czy matka?

Psycholog dziecięcy obala mity
2 min.   0   0   Drukuj   Prześlij

Ile prawdy jest w obiegowej, powtarzanej często opinii, że dziecko bardziej potrzebuje matki niż ojca? I że płeć dziecka ma w tym przypadku znaczenie?

kto potrzebny bardziej, ojciec czy matka?

Kogo dziecko potrzebuje bardziej, ojca czy matki?

Z pewnością często usłyszałeś, że dziecko częściej potrzebuje matki. Tymczasem te, wychowywane bez pierwiastka żeńskiego, także wyrastają na ludzi. Jesteśmy więc zbędni? A może potrzebni później? Kogo bardziej potrzebuje dziecko? Posłuchaj wypowiedzi dr Aleksandry Piotrowskiej, uznanego psychologa dziecięcego. Kto potrzebny bardziej, ojciec czy matka?

Takimi wypowiedziami nie należy się przejmować. W dodatku, to się z wiekiem zmienia. W różnych okresach życia dziecko potrzebuje bardziej jednego lub drugiego rodzica. Nie można powiedzieć, że na przykład nastolatek w okresie dojrzewania – chłopiec – bardziej potrzebuje ojca, i intensywniejszego z nim kontaktu, także jest nie do końca prawdą. Do harmonijnego rozwoju dziecka potrzebni są oboje rodzice.

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*