- tatapad - https://tatapad.pl -

Pierwsze dni w domu – jak je przeżyć? [WIDEO]

Posted By Michał Nazarewicz On 21 grudnia 2012 @ 21:52 In Dziecko,Instrukcja obsługi | 6 Comments

Z pierwszym dzieckiem wszystko jest nowe, a w szczególności – obowiązki i te rzeczy, o których nie masz pojęcia. Na szczęście są ojcowie doświadczeni, którzy pomogą, wyjaśnią, rozwieją wątpliwości. A więc zaczynamy:

  1. Niezwykle istotne jest, żebyś spróbował zrozumieć, że dziecko jest w szoku. I będzie w nim jeszcze przez trzy do pięciu dni. Dziewięć miesięcy spędziło w niesłychanej bliskości swojej matki, tymczasem na tym świecie jest zimno, nie słychać szumu krwi i bicia serca. Jest to przyczyna niepokoju, który zacznie się pojawiać, gdy tylko stres minie. Dlatego sprawdź koniecznie, jak co oznacza płacz, [1] bo będziesz go słyszał całkiem sporo.
  2. Płaczowi z reguły towarzyszą gesty i, szczególnie na początku, łatwiej z nich wywnioskować, co się dzieje w kilkudniowym organizmie. Dlatego, zanim zaczniesz jakąkolwiek reakcję, obserwuj: szyję, głowę, ręce, nogi i tułów. Potem sprawdź w ściągawce, co to znaczy i jak reagować [2].
  3. Pamiętaj, że bardzo ważne jest dbanie o dobre samopoczucie matki, która odwaliła kawał roboty powołując na świat twoje potomstwo. Wysiłek związany z porodem, oraz przerażenie brakiem znajomości nowego zagadnienia [3] – to wszystko jest dla niej źródłem stresu. Stres może przerodzić się w depresję poporodową, choć nie jest to częste – dlatego dbaj o to, by twoja partnerka mogła, z czasem, wyskoczyć zrobić sobie paznokcie albo po prostu spotkać się ze znajomymi. Albo wyjdźcie gdzieś razem [4]. Pamiętaj: to ty teraz musisz stanąć na głowie, żeby robić 110% normy. Posłuchaj, jak mówi o tym Karol Okrasa, który doskonale pamięta jak to wyglądało u niego – skorzystaj z jego sugestii, unikniesz kłopotów [5].

  1. Przeczytaj i obejrzyj nasze poradniki, a w szczególności sekcję „Instrukcja obsługi [6]„. Sprawdź, jak wyparzać smoczek [7], przewijać dziecko [8], podnosić je [9] (pamiętaj o trzymaniu główki!).
  2. Nie martw się, jeśli na początku wszystko cię przeraża [10] i niczego do dziecka nie czujesz. To wszystko minie: każdy z nas przez to przechodził. Kwestia uczuć jest kwestią czasu – czasem trzech tygodni, czasem dwóch lat [11]. Różnie.
  3. Naucz się i wdróż skuteczną metodę usypiania dziecka [12]. Nie zadziała od razu, ale z każdym dniem proces będzie mniej dla wszystkich męczący. Zacznij też przekazywać umiejętność samouspokajania się [13] dziecka.

Czytaj, czytaj i – pytaj (na przykład na naszym forum [14]). I dziel się wiedzą, bo zawsze jest ktoś, kto wie mniej, niż ty.

 


Article printed from tatapad: https://tatapad.pl

URL to article: https://tatapad.pl/dziecko/pierwsze-dni-w-domu-jak-je-przezyc-wideo/

URLs in this post:

[1] co oznacza płacz,: http://tatapad.pl/zdrowie/rodzaje-placzu-noworodka-dlaczego-dziecko-placze/

[2] co to znaczy i jak reagować: http://tatapad.pl/zdrowie/co-oznaczaja-gesty-noworodka-zrozumiec-mowe-ciala-sciaga/

[3] przerażenie brakiem znajomości nowego zagadnienia: http://tatapad.pl/zdrowie/czy-to-juz-depresja-czy-jeszcze-normalne-wideo/

[4] wyjdźcie gdzieś razem: http://tatapad.pl/wolny-czas/jak-uciec-od-dziecka/

[5] kłopotów: http://tatapad.pl/zdrowie/zestaw-wyjsciowy-na-wypadek-niezrozumienia/

[6] Instrukcja obsługi: http://tatapad.pl/dziecko/instrukcja-obslugi/

[7] wyparzać smoczek: http://tatapad.pl/dziecko/jak-wyparzac-smoczek-wideo/

[8] przewijać dziecko: http://tatapad.pl/dziecko/jak-przewinac-dziecko-w-3-minuty-wideo/

[9] podnosić je: http://tatapad.pl/dziecko/jak-podnosic-niemowlaka-prosto-i-bezpiecznie-wideo/

[10] wszystko cię przeraża: http://tatapad.pl/zdrowie/to-ja-mialem-depresje-poporodowa-wideo/

[11] czasem dwóch lat: http://tatapad.pl/dziecko/kiedy-poczuje-cos-do-dziecka-wideo/

[12] usypiania dziecka: http://tatapad.pl/dziecko/jak-skutecznie-uspic-dziecko-metoda-stuprocentowa/

[13] samouspokajania się: http://tatapad.pl/dziecko/jak-nauczyc-dziecko-zasypiac-samodzielnie/

[14] forum: http://tatapad.pl/forum

Copyright © 2014 tatapad. All rights reserved.