26 rzeczy, które zmienią się, gdy zostaniesz rodzicem.

2 min.   1   0   Drukuj   Prześlij

To banał stary jak świat, czyli – „urodzi ci się dziecko, wszystko ci się zmieni”. To nie jest kolejne mało znane chińskie przysłowie, a najczęściej powtarzany przez rodziców banał, kierowany w stronę tych, którzy już za chwilę dołączą do ich grona. Przygotowaliśmy swego czasu listę poważną, dotyczącą 10 zmian na lepsze, które czekają każdego ojca, tym razem jednak chcemy pokazać wszystkie te rzeczy, które, mówiąc wprost, dadzą ci w dziób z impetem niepanującego nad rękoma niemowlaka. Części możesz się spodziewać, ale niektóre z nich naprawdę potrafią zaskoczyć.

Nie raz przez przypadek wyrządzisz dziecku krzywdę…

Oopsie!

Oopsie!

…i będziesz czuł się jak najgorszy człowiek na świecie, zdecydowanie niegodny tego zaufania, którego mimo tego nie stracisz u swojego syna czy córki. To niekoniecznie musi być zabawne: najczęściej bywa tak, że zmęczony nieprzespanymi nocami rodzic uderzy dzieckiem o szafę niosąc je na ramieniu, albo na chwilę – dosłownie, na chwilę! – spuści je z oka, gdy oboje bawią się na kanapie – i kłopot gotowy. Płacz lądującego nagle na podłodze, nieświadomego praw fizyki niemowlaka u części dorosłych wywołuje paniczny atak potliwości, u innych – dzwonienie po lekarza, a niektórzy są już w drodze na USG, zanim ty zdążysz dojść do kropki na końcu tego zdania.

Zdarza się nawet najlepszym, tylko nie każdy się przyzna.

Poprzedni1 / 26Następny
Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Jeden komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*