Urodziło się dziecko – i co teraz? [WIDEO]

2 min.   2   0   Drukuj   Prześlij

Opowiadał mi znajomy, gdy urodziło mi się pierwsze dziecko, że poczucie pustki i dojmującej straty jest całkowicie normalne – i że jemu zdarzało się to przy każdym z trójki jego potomstwa. Dla mężczyzn narodziny dziecka to rzecz całkowicie abstrakcyjna.

Kobiety mogą się do tego przygotowywać przez całe dziewięć miesięcy. My mamy jeden dzień, by przyjąć na klatę ten szok. W dodatku – jesteśmy z tym zupełnie sami, bo 2/3 rodziny zostają w szpitalu na kolejnych kilka dni.

Możemy więc przez ostatnich kilkadziesiąt godzin cieszyć się w samotności resztkami dawnego życia. Obejrzeć zaległe seriale. Obeżreć się curry. Napić się, czy cokolwiek innego. Te dni przed szpitalem trzeba wykorzystać tak, jak skazaniec wykorzystuje ostatnie chwile przed wyrokiem.

Jarek Budnik, dziennikarz radiowy i telewizyjny, podsumowuje to w swojej wypowiedzi. Jeden z najważniejszych materiałów na tatapad.pl.

[iframe src=”http://www.dailymotion.com/embed/video/xvghgk?logo=0&&info=0&hideInfos=1&syndication=117519&background=636363&foreground=edaf05&highlight=0092db” width=”630″ height=”355″]

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 2

  1. Pingback: Kiedy poczuję coś do dziecka?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*