- tatapad - https://tatapad.pl -

Pokrojone jedzenie to spokojniejsze dziecko – donoszą badacze z Cornell

Posted By Michał Nazarewicz On 27 kwietnia 2014 @ 10:32 In Dla dziecka,Dziecko,Kuchnia,Żywienie | No Comments

Wygląda na to, że czynność, której wielu rodziców nie znosi – czyli krojenie jedzenia na części – przynosi prawdziwe korzyści. Nie tylko dlatego, że dzieci zjedzą swój posiłek, ale także, a może przede wszystkim – będą spokojniejsze. Według ustaleń naukowców z Cornell University, dzieci w wieku od lat sześciu do dziesięciu, które muszą podczas posiłku korzystać z przednich zębów – pochłaniając na przykład nogę od kury, jabłko, kanapkę – zachowują się po posiłku dużo mniej spokojnie niż te, którym jedzenie pokrojono.

cutfood1f

Dzieci zachowują się dwukrotnie mniej posłusznie wobec dorosłych, i dwukrotnie częściej przejawiają zachowania agresywne, niż jedzące mniejsze, gotowe do przeżucia porcje,

ogłosił Brian Wansing, profesor Laboratorium Żywności z Cornell University. Badanie przeprowadzono w trakcie dwóch dni na dwunastoosobowej próbie. Pierwszego dnia, połowę dzieci posadzono przy stole i podano do jedzenia kurczaka z kością. Druga połowa dostała wersję zluzowaną. Kolejnego dnia zamieniono grupy miejscami.

Po każdym posiłku instruktorzy obozu, na którym przeprowadzono analizę, nakazało dzieciom przebywanie w obrębie okręgu o średnicy sześciu metrów. W tym czasie pracowały kamery, których zapis poddano analizie fachowców od mowy ciała, których zadaniem było sprawdzenie zarówno stosowania się do poleceń, jak i zachowania wobec innych członków grupy.

Grupa dzieci jedzących z wykorzystaniem przednich zębów, znacznie częściej była niespokojna: zauważono częste podskakiwanie, wdrapywanie się na stoły i brak posłuszeństwa: dwukrotnie więcej dzieci, które zostawiły na talerzu kości, opuszczało krąg wbrew poleceniom instruktorów.

Wyniki badania opublikowano w najnowszym numerze „Eating Behaviors”.

cutfood1.jpg [1]Jeśli męczy cię krojenie jedzenia, zwróć uwagę na produkt FunBites [1], który podbija serca rodziców i dzieci z całego świata. Z kodem „TATAPAD” – zniżka 15%! FunBites to produkt wynaleziony przez Mamę, która miała dość karmienia dzieci fastfoodami. Odkryła, że pokrojenie jedzenia na części (i ułożenie z nich historii) skłoni je do jedzenia warzyw, owoców, kanapek – zamiast frytek i panierowanych kurczaków. Recenzja FunBites tutaj [2].


Article printed from tatapad: https://tatapad.pl

URL to article: https://tatapad.pl/kuchnia/pokrojone-jedzenie-spokojniejsze-dziecko-donosza-badacze-cornell/

URLs in this post:

[1] Image: http://funbites.pl/

[2] Recenzja FunBites tutaj: http://tatapad.pl/sprzet/sposob-na-niejadka-uloz-historie-z-jedzenia-kreatywna-foremka-funbites/

Copyright © 2014 tatapad. All rights reserved.