20 pomysłów, które usprawnią bycie rodzicem

Po co wymyślać koło na nowo? Za chwilę będziesz miał odpowiedź na wiele pytań
2 min.   2   0   Drukuj   Prześlij

1. Suchy basen – idealny dla niemowlaka

Dziecko się zbudziło, a ty chciałbyś jeszcze pospać? Twoja kolej wstawania o piątej, a może o dziewiętnastej czujesz się jak Drezno po alianckim bombardowaniu? Wrzuć dziecko do basenu i włącz autopilota. Spokój gwarantowany. Do pewnego wieku bezpieczeństwo także… a o tym, do kiedy dokładnie, przekonasz się, gdy po otworzeniu oczu człowieka nie będzie w zagródce.

AD-ParentingHacks

2. Nie wylewaj zabawek z kąpielą

Kręgosłup większości rodziców już nie ten co kiedyś – podnoszenie nastu kilogramów kilkanaście razy dziennie odciska piętno na najzdrowszych z nas. Nie męczmy się więc niepotrzebnie, sprzątając zabawki z dna wanny lub prysznicowej kabiny. Kosz na bieliznę został właśnie po to stworzony…

hacks-parents-should-know-1

3. Smoczki na wynos

Zamawiacie chińczyka z dowozem? A może chcecie gdzieś wyjść z dzieckiem, a to nie rusza się bez plastikowego przyjaciela? No problem – wystarczy twórczo wykorzystać pojemniki po sosie z dostawy, uprzednio je wysterylizowawszy – i opakowanie do smoczka jak znalazł.

hacks-parents-should-know-2

4. Baw się, śpiąc

„Zmęczony człowiek” w alfabecie chińskim jest praktycznie identyczny ze słowem „Rodzic”. Gdy chcesz się bawić wbrew wszystkiemu, nie masz już sił – załóż czystego t-shirta, daj dzieciakom flamastry i… przytnij komara.

hacks-parents-should-know-3

Poprzedni1 / 5Następny
Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 2

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*