20 pomysłów, które usprawnią bycie rodzicem

Po co wymyślać koło na nowo? Za chwilę będziesz miał odpowiedź na wiele pytań
2 min.   2   0   Drukuj   Prześlij

9. Zrób dziecku Karaiby pod stołem

Fajnie tak pobujać się na hamaku… bez wiercenia dziur w ścianach lub szukania przyjemnego zagajnika. Za pomocą zaimprowizowanego hamaka uszczęśliwisz człowieka, a kto wie, może i nawet uśpisz…?

hacks-parents-should-know-10

10. Higiena przede wszystkim

Dziecko uważa, że może nie myć rąk, bo nie sięga do kranu? Z prawami fizyki – i rodzicielskim geniuszem – nie wygra.

hacks-parents-should-know-11

11. Zjeżdżalnia w wersji budżetowej

Jakiś czas temu wrzucaliśmy na nasz fanpejdż zjeżdżalnię rozkładaną. Pytaliście, gdzie można ją kupić. Oto odpowiedź: kosztuje 0 złotych i dodają ją, nieświadomie, jako opakowanie do pralki, telewizora czy roweru.

hacks-parents-should-know-12

12. Zostań tu – i nie ruszaj się

Starożytni nucili, „…bo nie zna życia, kto nie służył w marynarce”. Nie trzeba jednak zaciągać się na herbaciany kliper, by zrozumieć, jak niewdzięczne może być chodzenie po tym świecie. Wystarczy znaleźć się z dzieckiem na dowolnym parkingu. W dwóch rękach siaty, a w trzylatku – energia i chęć biegania, nie połączona z darem rozglądania się. Za pomocą naklejek (i nagród!) możesz zapanować nad chaosem.

hacks-parents-should-know-14

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 2

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*