Pokój marzeń – dla dziecka…. i ojca

2 min.   0   0   Drukuj   Prześlij

Każde dziecko marzy chyba o swoim tajemnym miejscu, bazie, kryjówce, schowku. Czymś gdzie będzie robiło wszystko, co chce trzymać w tajemnicy (zabawa latarką chociażby, czy eksperymenty z bateriami, czy chowanie zbyt przerażających pluszaków). Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią swojego gospodarstwa domowego możesz pójść na łatwiznę. Wystarczy kupić namiot, w ofercie sklepowej albo internetowej znajduje się pełno takich rzeczy, więc będzie w czy wybierać.

Rozstawiasz, wrzucasz do środka koc, mnóstwo poduszek i latarkę, żeby było bardziej tajemniczo. Jeśli nie możesz sobie pozwolić, na, umówmy się, wielkogabarytowy mebel stojący na środku pokoju, trudno. Może masz pawlacz? Pod taką antresolą możesz puścić wodze fantazji – chociażby wybudować fort z koca.

Rozważ też zamontowanie zasłonki, która podzieli pokój na część zabawową a sypialnianą, lub – jeśli dziecko mieszka w pokoju wykorzystywanym także do innych celów – wyznaczy mu przestrzeń prywatną. Takie aranżacje możesz zmieniać do woli.

Podzielenie dziecku pokoju na kilka cześci ma duże walory wychowawczo-organizacyjne. Małe – zrozumie gdzie się je a gdzie śpi, starsze – będzie wiedziało, gdzie można odłożyć zabawki, a gdzie się nimi bawić. To pewnie przyjdzie z czasem, ale rozsądnie jest od małego powtarzać człowiekowi co gdzie ma swoje miejsce.

Zastanów się też czy w Twoim garażu albo na strychu nie zalegają rzeczy których nie chcesz się pozbyć, bo mogą się przydać, albo jesteś przywiązany do nich sentymentem. Może na przykład tę starą deskorolkę zmienić  jako półkę w pokoju małego sportowca? A może znajdzie się coś z czego można będzie zrobić jakiś fajny oldschoolowy zegarek na ścianę – na przykład stara płyta vinylowa?

 

Poprzedni2 / 2Następny
Dołącz do nas na Facebooku

Staszek

Tata dwójki: 1,5-rocznego i 3-letniej. Do zespołu tatapad dołączył tuż przed Gwiazdką 2012. Zna się na prezentach, zabawach i rozwoju człowieka.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*