- tatapad - https://tatapad.pl -

Czy mogę pić mleko z piersi, czyli czego szukają przyszli ojcowie…?

To jest zawsze interesujące, kiedy słucha się, o czym myślą i co planują przyszli ojcowie. Jeszcze nie mają jednego, a już myślą o trzecim; dziecko jeszcze dojrzewa, ale kontakty już pozaklejali [1]. Są jednak pytania, na które odpowiedź wydaje się bardzo pilna, a których nie zadaje się ginekologowi podczas kontrolnej wizyty.

To te pytania, na które musi odpowiadać doktor Google.

google1.jpgZamiast jednak zastanawiać się, jak ulżyć noszącej coraz cięższy brzuch partnerce [2], zaspokajamy swoją ciekawość na zgoła inne tematy. O czym donosi coroczny raport Zeitgeist Google’a, który dla naszych Czytelników przekopałem.

Ponieważ same dane zawierają wyszukiwania z całego świata, grzechem byłoby ograniczać się tylko do kraju nad Wisłą. U nas, można powiedzieć, jest dość nudno: „Ślub w ciąży”, „czy ona naprawdę jest w ciąży?” i „czy można uprawiać seks w ciąży” to szczytowe, nomen omen, pozycje wyszukiwarki dla polskich przyszłych ojców.

Za granicą dylematy są znacznie rozleglejsze. W takich na przykład Indiach mężczyźni zastanawiają się, „czy mogę pić mleko z piersi”, zupełnie, jakby nie wystarczało im mango lassi. Co potwierdzają dane wyszukiwań drugiej strony, czyli kobiet: jednym z częstszych zapytań kierowanych do Google’a jest „mój mąż chce, bym karmiła go piersią”.

Kolejnym na liście pytań jest, „jak karmić męża piersią”. Myślę, że ruchy prolaktacyjne zrobiły w ojczyźnie Siddharthy robotę lepszą, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

Ale nie tylko Hindusom krążą po głowach ciekawe zagadnienia. W Stanach Zjednoczonych kobiety w ciąży skarżą się: „mój mąż chce się mną dzielić”. Tymczasem po południowej stronie granicy – w Meksyku – tonacja jest zgoła odmienna. Tutaj wśród okołociążowych zapytań prym wiodą „wiersze dla ciężarnej żony” i „wyrazy miłości dla ciężarnej żony”. Hiszpańska dusza…

Anglicy stąpają po ziemi znacznie mocniej. Dominują uczucia, zgoda, ale zgoła odmienne. „Moja żona jest w ciąży, a ja się boję”, wyznają wyszukiwarce z Kalifornii, gdy inni zwierzają się: „moja żona jest w ciąży i nienawidzi mnie”. Być może czas porozmawiać w cztery oczy?

Mniej inspirujące, z reguły, są deklaracje kobiet. Google często słyszy od Brytyjek: „mój mąż chce się rozwieść” i „mój mąż chce, bym poddała się aborcji”. Nawet naszym redakcyjnym liberałom Włos na głowie się jeży.

Gdy jednak podsumować pytania z całego świata, numer jeden – pokrywający się z absolutnym numerem jeden w samych tylko Stanach – jest kwestia tego, „czy w ciąży można pić wino [3]„. Można… ale powodując trwałe kalectwo dziecka.

Kolejną kwestią często pojawiającą się w zagregowanych wynikach, są kulinaria. „Czy kobieta w ciąży może jeść owoce morza”, sushi i produkty mleczne? Zdrowy rozsądek podpowiada, by jadła, na co ma ochotę… ale z umiarem.

Polski temat numer trzy, czyli seks w ciąży, jest zagadnieniem globalnym: pojawia się równie często w Wielkiej Brytanii, Indiach i USA, a także Holandii. Podobnie jak zrzucanie wagi po ciąży i walka z rozstępami – raczej nie tymi od piwa.

Skoro już jesteśmy przy przyszłych matkach, warto zwrócić uwagę na to, że w dalszym ciągu pragną być piękne: Meksykanki ciekawi, czy mogą chodzić na obcasach, a Brazylijki – czy mogą farbować włosy. Holenderki często pytają o ciążę i jazdę na rowerze.

Najbardziej niespodziewanym pytaniem, które o urodę zadają Polki, jest, „czy po ciąży będę się podobać”. Tu jednak odpowiedź wydaje się oczywista, a zadawanie tego pytania Google’owi – marnowaniem czasu.