Seks w trakcie ciąży – fakty i mity [WIDEO]

3 min.   1   0   Drukuj   Prześlij

Jedni mówią, że ciąża obniża libido. Inni, w tym – filmy wchodzące w skłąd kultury popularnej – przekonują, że wręcz przeciwnie, a ciało kobiety staje się znacznie wrażliwsze na produkowane przez nas bodźce. I choć prawda pewnie leży gdzieś po środku, jedno jest pewne: warto sprawdzić samemu.

Istnieje jednak kilka opinii, które nie znajdują potwierdzenia w świetle wiedzy medycznej. Są też i takie, z którymi należy się zgodzić. Zanim skonfrontujesz prawdę z fałszem za pomocą naszej tabeli poniżej, posłuchaj, co na ten temat ma do powiedzenia specjalista – doktor Mariusz Wójtowicz:

A oto nasza kompilacja faktów i mitów na temat seksu z ciężarną partnerką:

Twierdzenie Prawdziwy? Wyjaśnienie
Dziecku jest niewygodnie Fałsz Dziecko przebywa w swoim wodnistym świecie i jest odseparowane od reszty organizmu pęcherzem płodowym. Słyszy mniej, ale czuje skurcze wywoływane przez orgazm. To dla niego ciekawe zjawisko: podobne do kołysania.
Penisem można wgnieść dziecku główkę Fałsz Macica a przedsionek pochwy i sama szyjka są w pewnej odległości od miejsca zagnieżdżenia się małego Pasożyta. Jeśli masz potwierdzenie na piśmie, że natura obdarzyła cię wyjątkowo obficie, nie bój się – prędzej kobieta zareaguje na ból, niż ty dostaniesz się do strefy zamieszkania.
Seks w ciąży przyspiesza poród Fałsz To dość powszechny mit, choć lekarze tego nie potwierdzają. Oczywiście, zalecają współżycie, bo wytwarzająca się w mózgu kobiety oksytocyna korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie. Choć substancję tę kojarzy się ze skurczami porodowymi, w przypadku prawidłowo przebiegającej ciąży jej niewielka ilość nie wywoła konieczności szybszej podróży do szpitala.
Podczas karmienia piersią kobieta jest niepłodna Fałsz Częściowo jest to prawda, bo szansa na zajście w ciążę w trakcie laktacji jest znacznie mniejsza, jednak tylko prawidłowe metody antykoncepcyjne dadzą bliską stu procentom pewność, że do jednego dziecka nie dołączy przedwcześnie drugie.
W trakcie ciąży można kochać się  w każdej pozycji Prawda Tak długo, jak obu stronom jest wygodnie, nie ma przeciwwskazań. Nie bój się więc, że będziesz zmuszony ograniczyć swój repertuar. Oczywiście, niektóre sposoby mogą sprawiać ból partnerce. Wtedy musisz je odłożyć na jakiś czas ad acta.
W trakcie ciąży kobiecie łatwiej szczytować Prawda To zarówno udowodnione, jak i zaobserwowane: w trakcie ciąży zwiększa się wrażliwość właściwych stref, a co za tym idzie, twoja robota jest wykonana dużo szybciej.

 

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Jak często facet bywa wrobiony w dziecko? I co może zrobić? - tatapad

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*