10 zbędnych gadżetów, których możesz nie kupować

3 min.   34   0   Drukuj   Prześlij

10niep7

7. Buty dla noworodka

Twoje dziecko jeszcze się nie obraca, czasem może podniesie głowę, a ty już gnasz do sklepu, bo przecież obuwie to jedna z ważniejszych rzeczy w ubiorze człowieka? Tak – ale pod warunkiem, że ten potrafi z niego korzystać. Buty dziecku przydają się dopiero wtedy, gdy zaczyna chodzić: wcześniej to marnotrawstwo twoich zasobów, i to podwójne. Po pierwsze, pewnie ich nawet nie założysz, bo szybko wyrośnie, a po drugie, dziecko zrobi wiele, by je zdjąć i włożyć sobie do buzi.

Miej więc w odwodzie buty trochę większe, które zaczniesz zakładać w wieku 6,7, a może i 9 miesięcy.

Zaoszczędzone: 80-200 złotych

 

10niep8

8. Wanna z wagą

Nie zrozum mnie źle. Sam jestem maniakiem pomiarów, mam siatkę centylową w tablecie i pilnuję, by rósł mi lider wzrostu i norma pod względem wagi. Ale odczyty powierzam profesjonalistom: każdy rodzic od czasu do czasu (ale z reguły dość regularnie) bywa u pediatry, a ci mają sprzęt o większej precyzji i dokładności. Dlatego pozwalam im wykonywać tę samą pracę, która wykonywałaby wanienka za setki złotych.

Przy okazji, pediatra zmierzy także dziecko i sprawdzi, czy wszystko jest w porządku. A, jak powie ci niejeden kumpel, waga to nie wszystko. Dlatego odpuść sobie inwestowanie w sprzęt, z którego dziecko i tak za chwilę wyrośnie: lepiej te pieniądze wydasz na wyjście na koncert.

Zaoszczędzone: 350 złotych

 

10niep9

9. Talk

Talk jest nie tylko trudny do opanowania w napiętym harmonogramie zaangażowanego rodzica, ale w dodatku – jeśli dostanie się do układu oddechowego dziecka – może być szkodliwy dla płuc. Nie jest to rzecz droga, ale zdecydowanie warto ją skreślić z listy zakupów.

Zaoszczędzone: 20 złotych

 

 

10niep10

10. Zbiornik na kąpielowe zabawki

Wiadomo, że każdy rodzic chciałby aby w morzu chaosu pojawiło się choć trochę porządku. Niestety; nie jest łatwo. Dostępne na rynku akcesoria, które mają uporządkować przybywające w lawinowym tempie zabawki kąpielowe dziecka, mają to do siebie, że zbyt długo nie służą wiernie: przyssawki odpadają, gumę atakuje pleśń.

Zaoszczędzone: 30-60 złotych

Czy o czymś zapomnieliśmy? A może twoim zdaniem jeden z wymienionych przedmiotów jest absolutnie niezbędny? Jeśli tak – zapraszam do dyskusji w komentarzach.

 

Poprzedni3 / 3Następny
Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Komentarzy: 34

  1. Pingback: Dziecko i pies: 10 zasad bezpiecznego współistnienia - tatapad

  2. Pingback: 17 najciekawszych gadżetów dla rodziców AD 2013 [WIDEO plus ZDJĘCIA] | tatapad - tatapad

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*