Sposób na niejadka – ułóż historię z jedzenia kreatywną foremką FunBites!

5 min.   3   0   Drukuj   Prześlij

FunBites

Tak to właśnie wygląda.

Poruszaliśmy już na tatapadzie temat niejadków, sugerując kilka rozwiązań, które mogą ułatwić żywot umęczonemu rodzicowi. Oprócz tak oczywistych spraw, jak nie trafianie w gust dziecka (który jest inny, niż dorosłego – mniej soli, mniej cukru), Staszek polecił inny sposób na niejadka. Tym sposobem miało być układanie wzorów z kanapek.

Każdy, kto trenował z niemowlęciem metodę BLW (Baby-Led Weaning, czyli odchodzenie od mleka na rzecz pokarmów stałych sterowane przez dziecko), bądź później mierzył się z problemem kapryśnego degustatora, wie, że nie ma nic bardziej irytującego, czasochłonnego i bezsensownego, jak krojenie kromki chleba na 32, 64 a czasem i 128 małych kęsów, byleby tylko niejadek skuszony atrakcyjną formą wciągnął szamunek.

Czy to wiatrak? A może kwiat? Nie - to grzanka z serem.

Czy to wiatrak? A może kwiat? Nie – to grzanka z serem.

Dlaczego sprawa jest tak ważna? Świeżo upieczony rodzic mógłby uznać, że wystarczy dziecko przegłodzić, i zacznie wciągać nawet ryż na mleku. Tak pięknie jest jednak tylko w teorii: w praktyce bowiem każdemu z nas zależy na właściwym odżywianiu dziecka, a takie, któremu odpuści się posiłek, gdy tylko zniknie nam z oczu zacznie pałaszować towary o wysokiej zawartości cukrów, barwników, dwutlenku węgla i innych spraw, które każdy z nas kochał dziecięciem będąc.

Musimy więc stanąć na wysokości zadania i przekonać niejadka do kanapki, owoca, warzywa i innych spraw, które wolimy mu serwować zamiast batona i czipsika. Można to, oczywiście, jak zalecał Staszek, załatwić robotą ręczną, ale rozsądniej sięgnąć po wynalazek prosto z USA i rozwiązać problem trzema kliknięciami.

Tym rozwiązaniem jest FunBites, kolejny już produkt, który najpierw przetestowaliśmy, a potem poleciliśmy naszemu wydawcy, by rozpoczął jego dystrybucje w Polsce. I choć ten tekst może uchodzić za sponsorowany, ręczymy, że rzecz działa jak należy, jakość ma odpowiednią i generalnie trzyma faszon.

FunBites to kreatywne foremki w trzech różnych kształtach, które – po nałożeniu na posiłek – zrobią z niego las kwadratów, morze trójkątów lub mniejsze i większe serca. Dzięki tym małym elementom – jakby pikselom – z łatwością ułożysz ciekawe posiłki, a gdy wjedziesz z nimi na stół, już za pierwszym razem okażą się rozwiązaniem.

sposób na niejadka

Cztery razy sposób na niejadka.

Jeśli interesuje cię więc sposób na niejadka, sprawdź FunBites. Producent, mama o imieniu Bobbie, której nie starcza czasu na życie, bo ciągle wysyła kolejne egzemplarze rozszalałym rodzicom na całym świecie, poleca je także w kilku innych przypadkach.

funb5

Ten uśmiech zaraz zniknie…

Po pierwsze, chwali się nagrodą, otrzymaną od towarzystwa rodziców dzieci autystycznych, które to towarzystwo stwierdziło, ze dziecko znajdujące się w spektrum zaburzeń autystycznych wyjątkowo pozytywnie reaguje na taki porządek na talerzu.

Po drugie, poleca to rodzicom dzieci, które muszą być na diecie. Takie dzieci mają wrażenie, że niczego im nie wolno; czują żal po stracie i są poszkodowane. Podając im przepuszczonego przez FunBites arbuza, melona, naleśnika, czy dietetyczne ciastko z marchweki, możesz sprawić, że zapomną o wymarzonych posiłkach obfitujących w sól i tłuszcze.

Po trzecie, FunBites podobno dobrze odnajduje się w domach osób starszych, szczególnie trapionych reumatyzmem, które nie chcą lub nie mogą bawić się w krojenie.

Sam produkt stosowałem na praktycznie wszystkim, co mi wpadło w ręce: cheddarze do sałatki, omlecie dla jednoroczniaka, naleśniku, serniku, melonie, tofu do zupy miso. Kroję nim też posiłki dla mojego dziecka, które nie jest niejadkiem, ale zębów zbyt wielu jeszcze nie ma i kanapkę czy jabłko musi przyjmować w mniejszych dawkach.

Jeśli interesuje cię sposób na niejadka, nie szukaj dalej. To nie jest stwierdzenie reklamowe: matka, która to wymyśliła, właśnie w ten sposób rozwiązała kłopoty z zainteresowaną głównie junk foodem córką.

Więcej o FunBites możesz dowiedzieć się na funbites.pl.

 

Dołącz do nas na Facebooku

Maciek Rolecki

Komentarzy: 3

  1. Pingback: Jakie są objawy ząbkowania? Ząbkowanie: bez mitów i strachu. | tatapad - tatapad

  2. Pingback: Pokrojone jedzenie to spokojniejsze dziecko - donoszą badacze z Cornell | tatapad - tatapad

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*