Bezpieczna pierwsza choinka dziecka – 10 sposobów

3 min.   1   0   Drukuj   Prześlij

7. Zastap choinkę.

bezpieczna pierwsza choinka dziecka

Piątka z zetpetów czeka. Za 5 lat.

Być może wcale jednak nie potrzebujesz rośliny, by święta święcić? Nie mam na myśli zwykłego stroika, jakich pełno w oprawie telewizji w czasie grudniowych żniw. Modne za oceanem, a być może już wkrótce i u nas, jest wspólne budowanie choinki z filcu. Może być dwuwymiarowa (przyklejana do ściany) lub 3-D, jednak wybudowanie takiej nie będzie łatwe bez obejrzenia kilku samouczków na youtube.

Do takiego zielonego dzieła sztuki użytkowej można przymocować dekoracje wycięte z papieru lub materiału, metodą na tak zwanego rzepa, czyli taśmę Velcro™ (Velcro™ jest zastrzeżonym znakiem towarowym Minnessota Mining and Manufacturing Company, i tak dalej). Wygląda fajnie, jest miłe w dotyku, nie trzeba odkurzać, budzi pozytywne skojarzenia, a gdy nie zginać, dwa lata posłuży.

Nie bez znaczenia jest także aspekt rodzinny całego przedsięwzięcia, a konkretnie – fakt, że budowa takiego drzewka z filcu może połączyć wszystkie pokolenia.

8. Zrezygnuj z choinki.

bezpieczna pierwsza choinka dziecka

Przy odpowiedniej konfiguracji, będzie się też świeciło.

To rozwiązanie wydaje się dość ekstremalne, ale hej, żyjemy w XXI wieku i, być może, nie wszyscy jesteśmy na trwałe zrośnięci z tradycją. Jeśli poważnie myślisz o zawieszeniu kupowania i strojenia drzewka, do czasu, aż człowiek zacznie kontaktować na tyle, by zrozumieć, że jedzenie bombki to nie bułka z masłem – masz sporo dizajnerskich możliwości do wyboru. Takich, jak choćby ta na zdjęciu obok. Ile prezentów jesteś w stanie położyć pod takim wieszakiem – tego nie wiadomo, ale jeśli zaserwujesz dwanaście potraw, nikt nie zwróci ci uwagi, że zamiast drewna masz metal.

9. Spędź święta u dziadków.

Najłatwiej przypilnować raczkującego, bądź chodzącego niszczyciela przez kilka godzin spędzonych na obczyźnie. Jeśli więc tolerujecie się z teściową, albo twoja matka popiera twój wybór matki dziecka, droga wolna. W rodzinnym domu waszych rodziców będzie najpewniej bardziej tradycyjnie, niż u was, zdominowanych przez ostrożność.

Rozważ więc, by w tym roku po prostu choinki nie mieć w domu. Jeśli naprawdę miałoby ci jej brakować, przejdźcie się w dowolne miejsce publiczne, albo ściągnij sobie obrazek na tło pulpitu.

10. Zrezygnuj ze świąt.

paradise-forever-lg

Święta też białe, ale od piasku. Mnie pasuje.

To, wbrew pozorom, coraz popularniejsze rozwiązanie. Zamiast jeździć, martwić się akcją „Znicz” i pijanymi kierowcami, po prostu wyjedźcie wszyscy do ciepłych krajów.

Będziecie mieli święta jak w raju, wrócicie opaleni, i nie będzie ani jednej osoby, która by wam nie zazdrościła.

 

Poprzedni3 / 3Następny
Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Jeden komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*