Propozycje filmowe

2 min.   1   0   Drukuj   Prześlij

3. Zły Mikołaj

Jest tu coś i dla dorosłych (wóda, pety, lachony) i dla dzieci (morał i zwyciężające dobro), a wszystko oprawione w ramy czarnego humoru. Historia dwóch średnio lotnych złodziejaszków, grasujących w centrum handlowym i powstrzymanych przez ośmiolatka może się wydawac naiwna – ale tu główną rolę gra Bill Thornton, a poza tym, na bezrybiu i rak jak wiadomo zaczyna mieć ości, więc cieszmy się, nie oglądając kiczu tylko coś, co da nam trochę frajdy. I jest bezpieczne dla latorośli. I nie prowokuje dziwnych pytań, na które podczas świąt może nie chcieć się odpowiadać.

2. Wigilijny show

To nieco inne niż w wypadku Muppetów podejście do klasyki gatunku, czyli „Wigilijnej opowieści”. Realia są dość współczesne, gra tu Bill Murray, przedstawiający cynicznego i zblazowanego szefa stacji TV. Nieoczekiwanie dla niego samego (dla widza trochę mniej, zapewne), na jego drodze stają trzy duchy świąteczne i próbują przekonać go do jasnej strony mocy. Dobre kino filozoficzne.

1. Boże Narodzenie Charliego Browna

Klasyk. Absolutny. Każdy powinien to obejrzeć: w najlepszym stylu „Fistaszków” poruszane są tematy komerchy, konsumpcjonizmu, depresji i sensu życia. A wszystko to w 25 minut. Jak dla mnie, absolutny numer jeden, za ilość treści w przeliczeniu na minutę. No i za postaci z kultowej serii komiksowej.

 

Poprzedni3 / 3Następny
Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Jak powiedzieć dzieciom, że święty Mikołaj nie istnieje?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*