Nowa książka Macieja Orłosia dla dzieci [WIDEO]

2 min.   0   0   Drukuj   Prześlij

To już czwarta książka dla dzieci pióra znanego dziennikarza telewizyjnego i pisarza. Jej premiera dziś w salonach Empik, później w księgarniach, a u nas – wywiad z autorem.

Książkę przeczytaliśmy i, naszym zdaniem, to świetna lektura dla rodziców czytającym dzieciom. Dwadzieścia cztery opowiadania, dwanaście w narracji Meli i tyle samo – Kuby. Czasem poznajemy dwa punkty widzenia na te same wydarzenia, częściej jednak możemy zajrzeć do niedostępnego dla dorosłych świata dzieci.

Z lektury dowiedziałem się m.in., jak ważny jest dla nich internet (i że żałują nas, pamiętających czasy bezsieciowe), co to są besty i o co chodzi w Minecrafcie. Dużą wartością dodaną są także rysunki Henryka Sawki, które mogą być dobrym punktem wyjścia do wspólnych z dziećmi dyskusji.

Książka jest jednak trochę niebezpieczna: czytając o wzajemnych interakcjach i dyskusjach rodzeństwa, zdałem sobie sprawę, że jedno dziecko – to mało.

Jeśli więc polski Mikołajek ma mówić językiem Kuby i Meli, to ja jestem jak najbardziej za dziełem duetu Orłoś i Sawka. Przedstawione przez autora realia będą bardzo bliskie każdemu rodzicowi. W dodatku, opowiadania napisane są w taki sposób, by i dorosły czasem się zaśmiał podczas lektury.

„Kuba i Mela dają radę ;-)”, Maciej Orłoś i Henryk Sawka, wyd. Jaguar 2012, cena 34,90 zł.

 

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*