- tatapad - https://tatapad.pl -

Nowa książka Macieja Orłosia dla dzieci [WIDEO]

Posted By Michał Nazarewicz On 5 grudnia 2012 @ 10:28 In Wolny czas | No Comments

To już czwarta książka dla dzieci pióra znanego dziennikarza telewizyjnego i pisarza. Jej premiera dziś w salonach Empik, później w księgarniach, a u nas – wywiad z autorem.

Książkę przeczytaliśmy i, naszym zdaniem, to świetna lektura dla rodziców czytającym dzieciom [1]. Dwadzieścia cztery opowiadania, dwanaście w narracji Meli i tyle samo – Kuby. Czasem poznajemy dwa punkty widzenia na te same wydarzenia, częściej jednak możemy zajrzeć do niedostępnego dla dorosłych świata dzieci.

Z lektury dowiedziałem się m.in., jak ważny jest dla nich internet (i że żałują nas, pamiętających czasy bezsieciowe), co to są besty i o co chodzi w Minecrafcie. Dużą wartością dodaną są także rysunki Henryka Sawki, które mogą być dobrym punktem wyjścia do wspólnych z dziećmi dyskusji.

Książka jest jednak trochę niebezpieczna: czytając o wzajemnych interakcjach i dyskusjach rodzeństwa, zdałem sobie sprawę, że jedno dziecko – to mało.

Jeśli więc polski Mikołajek ma mówić językiem Kuby i Meli, to ja jestem jak najbardziej za dziełem duetu Orłoś i Sawka. Przedstawione przez autora realia będą bardzo bliskie każdemu rodzicowi. W dodatku, opowiadania napisane są w taki sposób, by i dorosły czasem się zaśmiał podczas lektury.

„Kuba i Mela dają radę ;-)”, Maciej Orłoś i Henryk Sawka, wyd. Jaguar 2012, cena 34,90 zł.

 


Article printed from tatapad: https://tatapad.pl

URL to article: https://tatapad.pl/wolny-czas/nowa-ksiazka-dla-dzieci-macieja-orlosia-wideo/

URLs in this post:

[1] rodziców czytającym dzieciom: http://tatapad.pl/dziecko/dlaczego-czytac-dzieciom/

Copyright © 2014 tatapad. All rights reserved.