[WIDEO] Jak przekonać dzieciaki do sportu?

2 min.   0   0   Drukuj   Prześlij

W „Misiu” prezes Ochócki dostarczał Ministrowi puchar, by ten mógł dać wnukowi „na zachętę”. W życiu jednak tak łatwo nie jest, i żadne plastikowe, ani nawet fajansowe trofeum nikogo na boisko nie wygoni. A że zbliża się wiosna, która – dla niektórych z nas – będzie pierwszą wiosną, gdy dzieci można zainteresować sportem – warto już dziś planować strategię. Jak przekonać dzieci do sportu?

Ukochanym sportem ojców, tak w każdym razie wynika z obserwacji tego, co dzieje się za oknem, jest piłka nożna. W gałę grają, lub grali, wszyscy: nawet ci z nas, którzy dziś noszą grube szkła i brzuszek (myself included) mają jedno czy dwa pozytywne wspomnienia (na przykład o tym, jak wpakowali jedyną w swoim życiu bramkę na WFie, gdy akurat golkiper zawiązywał buta). Dlatego najłatwiej będzie nam zapoznać młodego człowieka z arkanami właśnie tego sportu, a przy tym uniknąć utraty ojcowskiego autorytetu. Po prostu, gdy zrobi się zbyt dobry, użyjmy pracy jako wymówki, lub zapiszmy go do lokalnego „Orlika”.

Znany każdemu kibicowi piłki w Polsce głos, a także stojąca za nim postać – Włodzimierz Szaranowicz – zdradza swoją skuteczną metodę na to, by zarówno zachęcić, jak i zmotywować swoje dzieci do sportowych wysiłków. Trzeba przyznać, ze jest to sposób oryginalny i pomysłowy. Posłuchajcie zresztą sami:

 

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*