Dzień kobiet: 6 awaryjnych prezentów

5 min.   0   0   Drukuj   Prześlij

DzienKobiet.jpg

Każdy, kto przegapi święty dzień ósmego marca, sprowadzi na siebie klątwę, obowiązującą tyle, co najbliższy foch. Dlatego warto rozważyć szybkie akcje naprawcze, jeśli się zapomniało. Jak bowiem wynika z badań, tylko 78% mężczyzn honoruje to święto prezentami; a tylko 64% kobiet jeszcze nie zawiodło się na rodzaju męskim i prezentu oczekuje.

Najczęściej szanowne damulki oczekują kwiatów (40%), perfum (20%) i kolacji w restauracji (23%); odpowiednio 42%, 26% i 18% chce w te potrzeby trafić. Reszta niechybnie zginie, zalana łzami swoich ukochanych, dlatego już teraz proponujemy listę sześciu awaryjnych prezentów, które można zamówić szybko i – w niektórych przypadkach – równie szybko dostarczyć.

1. Talon na dzień wolny od dziecka. Potrzebujesz do tego drukarki, kartki papieru i edytora tekstu. Wpisujesz: nazwę miasta, puste miejsce na datę, oraz uroczyste zobowiązanie, że na okazanie niniejszego dokumentu zobowiązujesz się porzucić wszelkie plany, które mógłbyś mieć, i weźmiesz na siebie 100% rodzicielskich obowiązków. Szanowna matka dziecka i – jakby nie było, kobieta – może w związku z tym pójść z przyjaciółkami do kina/teatru/na sushi, czy też na zakupy, i nie martwiąc się o nic, korzystać z czasu jakby dziecka nie było. A jak wróci, możesz być pewien, doceni twoje poświęcenie. Za sugestię dziękujemy pani Julii Piwowarczyk.

2. Sprzątnięcie mieszkania. W tym jednym, jedynym wypadku nie grozi ci ograniczenie pożycia, wynikające z wzięcia na siebie mało seksownych obowiązków. Całość zajmie ci, w zależności od areału którym dysponujesz, około godziny czy dwóch, a efekt będzie murowany. Czysty dom równa się spokojna kobieta, a to oznacza, że przydatność takiego zaimprowizowanego – i bezpłatnego – prezentu możemy oceniać bardzo wysoko. Co skutkuje większą szansą na tak zwane interakcje wieczorem.

3. Kwiaty z lidla. Albo z biedronki. Męski mózg nie może zrozumieć fascynacji mózgu kobiecego ciętymi wiechciami, a tym bardziej – wydawania na niego pieniędzy. Równie dobrze można je spożytkować, przekazując na łatanie hiszpańskiej dziury budżetowej. Ale, jak wynika z przytoczonych powyżej liczb, panie kwiatów oczekują, dlatego warto kupić je w osiedlowym dyskoncie. Będzie tanio, postoją kilka dni, a jak dobrze pójdzie, to i dwa tygodnie. A w portfelu zostanie jeszcze dość kapusty, by – na przykład – pójść do teatru. Po teatrze, jak wiadomo, może być tylko miło.

4. Naprawa samochodu, przykręcenie półki. Kobieta suszy ci głowę, że coś jej w zawieszeniu stuka, albo od miesiąca męczy cię, byś przykręcił do ściany tę półkę, którą kupiliście w wakacje w Ikei? Realizacja tego prezentu będzie od ciebie wymagała zdolności obsługi poziomicy (protip: bąbel powietrza na środku = półka będzie trzymać poziom) wiertarki (protip: podłączoną do prądu, wyposażoną w wiertło przyciskasz do ściany, jednocześnie naciskając spust) oraz wkręcania kołków (protip: wkładasz plastikową koszulkę w wywierconą dziurę, wkładasz kołek i wkręcasz go ręcznie, śrubakiem bądź wkrętarką). Po wszystkim wieszasz rzeczoną półkę i cieszysz się wdzięcznością, a kto wie, może i jakąś korzyścią, khm, namacalną?

5. Ugotowanie kolacji. Jeśli jedyne, co potrafisz zrobić w kuchni to jajka na twardo, cóż, zacznij sekretne ćwiczenia dwa dni temu. W innym wypadku sięgnij po jakiś przepis z kuchni włoskiej (szybka i prosta), polskiej (kaloryczna i tłusta, ale najlepsza) czy azjatyckiej (większość potraw smażysz w jednym naczyniu – woku). Dołącz do tego wino (protip: najlepsze i najtańsze są w Biedronce, za 11,90 będziesz pan zadowolony) i sukces murowany, a może i korzyść niemajątkowa.

6. Talon do spa. To taka rzecz, jak kwiaty: wydawanie gotowizny na rzeczy całkowicie niematerialne, absolutnie ulotne i, z naszego punktu widzenia, zupełnie zbędne. Niestety, kobiece neurony uważają na ten temat inaczej. Dlatego krótki poradnik dotyczący wyboru oferty: celuj w spa w swojej okolicy, żeby realizacja była szybsza. Jeśli budżet masz skromny (a w dzisiejszych czasach to więcej, niż pewne) – takie jednodniowe nie zedrze z ciebie skóry, a masaż połączony z peelingiem limfatycznym, osmozą katatoniczą, preclem krakowskim czy czymkolwiek innym, co ostatnio wymyśliły redaktorki kolorowych żurnali sprawi, że ukochana poczuje się niemal jak nowo narodzona. Dobry deal na takie atrakcje znajdziesz na swoim ulubionym serwisie zakupów grupowych. Talon możesz wysłać mailem, więc, jakby się uprzeć, taki prezent możesz ogarnąć w kwadrans. A skutek tego działania łatwo przewidzieć.

Udanego wieczoru.

Paniom zaś przypominamy, że 10. marca jest Międzynarodowy Dzień Mężczyzn, a także 19. listopada.

Dołącz do nas na Facebooku

Michał Nazarewicz

Przede wszystkim ojciec. Dziennikarz telewizyjny (m.in. "Teleexpress", "Panorama"), prasowy (m.in. "Profit", "Focus", "Wiedza i Życie") i radiowy. Wielki fan technologii, gier wideo, zdrowego rozsądku, ekonomii i zaangażowanego ojcostwa. Prowadzi warsztaty dla rodziców podczas konferencji i dla ojców w ramach szkół rodzenia. Dzięki temu, oraz własnemu doświadczeniu, zna zmartwienia - i sposoby na nie - młodych rodziców.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*